Marlena Polok-Kin

Arena Gliwice ma operatora. To Fundacja Radan. Dzierżawcą nadal są gliwickie wodociągi

Hala jest gotowa, od końca ub. roku dysponuje pozwoleniem na użytkowanie Fot. Halagliwice.eu Hala jest gotowa, od końca ub. roku dysponuje pozwoleniem na użytkowanie
Marlena Polok-Kin

Gliwicka Fundacja Radan będzie pozyskiwać wydarzenia mające się odbywać w hali Gliwice. Pod koniec marca ma zostać podpisana umowa. Wówczas poznamy też kalendarz imprez, jakie odbędą się w Arenie Gliwice

Fundacja Radan ma być operatorem hali Gliwice. Chce pozyskiwać wydarzenia dla obiektu, który teraz marketingowo nazywany jest Areną Gliwice. Umowa ze znanym z promocji i wspierania sportu podmiotem, za którym stoi duża gliwicka firma Radan, jest w przygotowaniu i ma zostać podpisana z końcem marca, od razu na trzy lata.

To fundacja wystąpiła z propozycją współpracy, dostrzegając potencjał, jaki stwarza otwarcie gliwickiej areny dla rozwoju gospodarczego miasta.

- Potencjał organizacyjny oraz zespół doświadczonych ekspertów działających na rzecz fundacji, a także wieloletnie doświadczenia we współpracy oraz silne związki z Gliwicami są w ocenie miasta niezaprzeczalnymi atutami Fundacji Radan - przekonują do swojej decyzji o podjęciu współpracy gliwiccy urzędnicy.

Prezes Radanu i jednocześnie prezes Fundacji Radan, Tadeusz Wesołowski (jest także m.in. wiceprezesem śląskiego GOPR), o powodach, dla których wystąpił z propozycją współpracy, mówi nam:

- To chęć zrealizowania idei, która będzie promowała nie tylko Gliwice, ale i Śląsk. Lubię wyzwania w życiu i działalność prospołeczną. Ludzie to podstawa każdego przedsięwzięcia, także powodzenia Areny Gliwice - podkreśla.

Jak dodaje, udało mu się przekonać do pomysłu kilkunastoosobową grupę specjalistów, doskonale znających branżę sportowo-estradową . Podkreśla, że są w tym gronie m.in. osoby, które pracowały przy Euro 2012 w naszym kraju. Więcej informacji, na razie, przed podpisanie umowy, podawać nie chce.

W dalszej części:

 • Jaki czynsz dzierżawny muszą płacić wodociągi co roku
 • Kiedy dowiemy się, jakie imprezy będą odbywać się w hali
 • Kto przyjedzie do Gliwic na koncert otwarcia
Pozostało jeszcze 49% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Marlena Polok-Kin

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.