Arkadiusz Miazga z Ropczyc, autor książki "Magiczna rzeczywistość": nie żyjemy sami na Ziemi, jest jeszcze jakaś siła [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Arkadiusza Miazgi
Norbert Ziętal

Arkadiusz Miazga z Ropczyc, autor książki "Magiczna rzeczywistość": nie żyjemy sami na Ziemi, jest jeszcze jakaś siła [ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal

Zjawisko UFO nie jest nowe. Ludzie od wielu wieków dostrzegali, że istnieje jakaś inna rzeczywistość, tylko nazywali ją inaczej. Dzisiaj najczęściej mówi się o „kosmitach”, czymś pozaziemskim, a dawniej były to elfy, czorty, zjawy, wiedźmy. Pisze o tym Arkadiusz Miazda z Ropczyc w książce "Magiczna rzeczywistość. Folklor, UFO i parafizyczna siła".

Żyjemy w świecie niezwykłych przemian, w którym współczesny człowiek niewątpliwie osiągnął ogromny stopień wiedzy. Jednak nadal wzdrygamy się na kwestie, które są wysoce dziwne i niepojęte dla świata naukowego. Współcześni ludzie XXI wieku paradoksalnie niewiele różnią się od ludzi z okresu średniowiecza. Wtedy oświecone osoby lub alchemicy w podobny sposób uzasadniali wszystko w znanych im punktach odniesienia, a wypierano wszystko to, co nie pasowało do ówczesnego stanu wiedzy, bądź interpretacji religijnych. Dziś jest podobnie - w przedmowie do swojej książki „Magiczna rzeczywistość. Folklor, UFO i parafizyczna siła” twierdzi Arkadiusz Miazga z Ropczyc.

To jego druga książka. Kilka lat temu wydał „UFO_nad Podkarpackiem”, w której opisał dokumentowane przez siebie, dokonane przez różnych ludzi z naszego regionu, obserwacje niezidentyfikowanych obiektów latających.

Ludzie od dawna dostrzegali niezwykłe zjawiska

- Sam tytuł „Magiczna rzeczywistość” mówi o tym, że my, ludzie, żyjemy, egzystujemy najprawdopodobniej jeszcze z jakąś inną siłą. Ja ją nazywam siłą parafizyczną. W różnych okresach, w różnych wiekach ona się pojawia pod różnymi postaciami. Różne rzeczy ludzie widzieli - mówi „Nowinom” pan Arkadiusz.

Twierdzi, że niezwykłe zjawiska ludzie od dawna dostrzegali. Jednak dopasowywali je i nazywali w sposób najbliższych ich czasom, rozwojowi cywilizacji, nauki.

W dalszej części tekstu: 

 • o sile parafizycznej, która według autora książki dostosowuje się do naszej świadomości 
 • czy autor wierzy w kosmitów?
Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Norbert Ziętal

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.