Dariusz Knopik

Arkadiusz Milik strzela gola za golem i zarabia wielkie pieniądze w Napoli [wideo]

Dariusz Knopik

Zarobki piłkarzy grających w lidze włoskiej ujawniła „La Gazetta dello Sport”. Więcej od Arkadiusza Milika z Polaków zarabia Wojciech Szczęsny.

Zarobki piłkarza Napoli, napastnika reprezentacji Polski, który przebojem wszedł do ligi włoskiej, zdobywając już kilka bramek, są imponujące. Milik zarabia niemal najwięcej z Polaków, grających w Serie A. Więcej otrzymuje jedynie Wojciech Szczęsny.

Milik po świetnym sezonie w Ajaxie Amsterdam i pokazaniu się podczas mistrzostw Europy we Francji, znalazł zatrudnienie w Napoli, przechodząc do nowego klubu za niemal 30 mln euro. Polski napastnik niemal z marszu wszedł do składu wicemistrza Włoch. Będąc gwiazdką takiego zespołu jak Napoli, Milik zarobki otrzymał bardzo przyzwoite. Z pensją w wysokości 2,5 mln euro rocznie plasuje się wśród najlepiej zarabiających piłkarzy zespołu.MLS ujawnia zarobki piłkarzy. Najbogatsi kasują miliony dolarów rocznie (źródło: Press Focus)

Zarobki piłkarzy Serie A ujawniła „La Gazetta dello Sport”w swoim corocznym raporcie. Według dziennika Milik zarabia 2,5 mln euro rocznie, a z Polaków grających we Włoszech więcej ma tylko Wojciech Szczęsny, który jest wypożyczony z Arsenalu do Romy. Do tego mogą dochodzić premie za bramki, których Milik strzela sporo i sukcesy zespołu.

Kontrakt Milika obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. O ile nie odejdzie wcześniej, będzie otrzymywał 2,5 mln euro rocznie, czyli ponad 50 milionów złotych za cały kontrakt!

Dariusz Knopik

W "Pomorskiej" od 2008 roku. Wcześniej przez 10 lat w "Przeglądzie Sportowym" oraz dwa lata w "Ilustrowanym Kurierze Polskim". Piszę o głównie o grach zespołowych, najwięcej o piłce nożnej, siatkówce i koszykówce. Zawisza, Olimpia, Chojniczanka, Pałac i BKS Visła oraz Enea Astoria to zespoły, które "mam najczęściej na tapecie". Opisuję także wielkie wydarzenia związane z futbolem i siatkówką, w tym także sukcesy i porażki polskich drużyn, a także reprezentacji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.