Astoria idzie śladem Torbydu - trybuny będą zbyt małe?

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Sławomir Bobbe

Astoria idzie śladem Torbydu - trybuny będą zbyt małe?

Sławomir Bobbe

Ilu widzów powinno zmieścić się na trybunach nowej Astorii? W tej sprawie istnieją ostre podziały. Prezydent Bydgoszczy dał jednak zielone światło do dyskusji na temat zwiększenia liczby miejsc na widowni Astorii. Ale będą konsekwencje.

Deklaracja, że temat wielkości widowni może zostać jednak podjęty i jest do negocjacji padła na spotkaniach Rafała Bruskiego z mieszkańcami. Informację szybko podał dalej Jan Szopiński, wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy, który w swoim wpisie w mediach społecznościowych napisał - „Pan Prezydent ogłosił dzisiaj, że na kolejnej Sesji Rady Miasta (11 lub 18 lipca) zapyta radnych o ich opinię w sprawie zwiększenia liczby 450 miejsc na budowanym 50m basenie na Astorii. Przedstawi też szczegółową informację o innych funkcjach tego obiektu.’

Jan Szopiński przypomniał przy okazji, że już w maju pytał prezydenta o możliwość przeprojektowania Astorii by ta miała nie 450 a około 800 miejsc na widowni. Rafał Bruski miał odpowiedzieć, że takie działania nie są przewidziane.

Zmiana na tym etapie będzie miała jednak swoje konsekwencje. Najważniejsza to przesunięcie oddania do użytku całego kompleksu Astorii o przynajmniej pół roku. Zwiększenie liczby miejsc na trybunach będzie skutkowało zmianą projektu. Czy zmiana w projekcie oznaczać będzie automatycznie konieczność zorganizowania nowego przetargu? Niekoniecznie. Pozostaje jeszcze kwestia dotacji z Ministerstwa Sportu (przypomnijmy, środki centralne to 25 milionów złotych).

Z dalszej części materiału dowiesz się:

 • co o tej sytuacji sądzi Jan Szopiński
 • jakiej kwoty za wykonanie Astorii żąda firma, która złożyła najtańszą ofertę w przetargu
 • jak będzie wyglądała nowa Astoria?
Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.