Leszek Kalinowski

Atrakcji na Bachanaliach nie zabraknie

Patrycja Urbaniak, przewodnicząca Parlamentu Studenckiego UZ Fot. Leszek Kalinowski Patrycja Urbaniak, przewodnicząca Parlamentu Studenckiego UZ
Leszek Kalinowski

O atrakcjach i nowościach Dni Kultury Studenckiej Bachanalia 2017 rozmawiamy z Patrycją Urbaniak, przewodniczącą Parlamentu Studenckiego Uniwersytetu Zielonogórskiego

Dlaczego mieszkańcy powinni wziąć udział w Bachanaliach?

Bo będzie atrakcyjnie. To druga po Winobraniu tak duża impreza. Zapraszamy do wspólnej zabawy. I do poznania Uniwersytetu Zielonogórskiego z innej strony. Studenci nie tylko zdobywają wiedzę i umiejętności, ale mają wiele talentów. Chcemy je pokazać. W tym roku świętowanie rozpocznie się 29 maja i potrwa do 2 czerwca.

Podczas Winobrania popularnością cieszy się korowód, a podczas Bachanaliów - parada. W tym roku szykuje się jakaś zmiana?

Po raz pierwszy organizujemy ją nie na początku studenckiego święta, ale w trzeci dzień. I nie o 12.00, lecz o 20.00. Zielną Górę opanują przybysze z dalekiej galaktyki! Niech moc będzie z Wami! Paradę w stylu Gwiezdnych Wojen zakończymy przekazaniem kluczy do miasta! Nie zmieni się trasa przemarszu. Początek - przy ul. Podgórnej, koniec - na deptaku.

Czytelnicy pytają też o zjazd na byle czym, czy się odbędzie?

Zaplanowano go 1 czerwca o 14.30 na ul. Prof. Szafrana. Zapisy przyjmujemy do 30 maja. Czekamy na 3 lub 4-osobowe. Pojazd musi być bezpieczny, mieć kierownicę, hamulce, nie może być ostrych krawędzi.
Emocji nie zabraknie podczas meczu Zielona Góra - Gorzów?

Drużynowe zawody pływackie między akademickimi reprezentacjami Zielonej Góry i Gorzowa. Odbędą się one 30 maja o 11.00 na basenie Novity przy ul. Wyspiańskiego. Rok temu minimalnie przegraliśmy, w tym roku chcemy je wygrać. Gwoździem imprezy są też koncerty. Kogo zaprosiliście ?

1 czerwca (czwartek) wystąpią: Kękę, Mig oraz zespół Enej. A 2 czerwca (piątek): Organek, O.S.T. R. oraz Natalia Nykiel. Koncerty odbędą się na stadionie UZ przy ul. Wyspiańskiego. Bramy zostaną otwarte o 17.15 Występy zakończa się o północy. Obowiązują bilety (5 zł dla studentów, 20 zł). W podobnej cenie są bilety na Bachanaliowy Stand Up , czyli rozśmieszą nas do łez: Antoni Syrek-Dąbrowski, Sebastian Rejent, Wojtek Fiedorczuk. Imprezę zaplanowano 30 maja o godz. 20.00 w auli UZ przy ul. Podgórnej.

Inne atrakcje, które polecacie?

Nową imprezą będzie też Studencki Festiwal Sportów Siłowych (stadion, 30 bm. o 16.00). W programie też m.in. UZ Factor, (Klub WySPa, al. Wojska Polskiego, 29 bm., 16.00.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.