Auta pod lepszym nadzorem

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Łokaj
Marek Weckwerth

Auta pod lepszym nadzorem

Marek Weckwerth

13 listopada mają wejść w życie nowe zasady badań technicznych pojazdów. Potrzebny jest jednak podpis prezydenta RP Andrzeja Dudy.

- Novum dla kierowcy jest takie, że przegląd techniczny samochodu będzie każdorazowo odnotowany w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców - wyjaśnia Bogusław Maćkowski, inspektor w Referacie Nadzoru Komunikacyjnego Wydziału Uprawnień komunikacyjnych bydgoskiego ratusza. - Jeśli zatem dany pojazd nie przejdzie pozytywnie badania okresowego i kierowca odjedzie ze stacji diagnostycznej, fakt ten będzie zapisany w systemie i nie wykona się drugiego badania w innej stacji. Drugi diagnosta przeczyta wszystko w CEPiK-u.

Co znalazło się w projekcie nowelizującym ustawę Prawo o ruchu drogowym? Co zmiany będą oznaczały w praktyce? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.