Magdalena Rubaszewksa

Autobus PKS dachował

Autobus PKS  dachował
Magdalena Rubaszewksa

Autobus łódzkiego PKS-u relacji Gdynia - Katowice zderzył się z samochodem dostawczym, zjechał z drogi, zsunął się ze skarpy i przewrócił na dach. Wypadek wydarzył się wczoraj ok. godz. 11 w Głogówku Królewskim w województwie kujawsko-pomorskim.

Autobus wyjechał z Gdyni. Po godz. 10 zmierzał w kierunku Torunia drogą krajową nr 91. Wiózł szesnastu pasażerów. Samochód dostawczy renault jechał drogą powiatową. Na skrzyżowaniu dróg pojazdy zderzyły się, a autobus staranował barierkę, spadł ze skarpy i dachował. Na ratunek pospieszyło dwanaście zastępów straży pożarnej. Strażacy pomagali wydostać się ludziom z przewróconego pojazdu. Jedenaście osób zostało rannych, wszystkie odwieziono do szpitala, dwie z nich po kilku godzinach opuściły placówkę. Kierowca renaulta został najciężej ranny, do szpitala przetransportowano go śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na razie nie wiadomo, w jakich okolicznościach wydarzył się wypadek. Ze wstępnych ustaleńa wynika, że kierowca renault wyjeżdżał z drogi podporządkowanej. Policja ustala, czy ustąpił pierwszeństwa przejazdu,

Droga krajowa była ponad trzy godziny zablokowana.

Magdalena Rubaszewksa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.