Autobusy komunikacji miejskiej w Zawierciu wrócą do dawnych tras i rozkładów

Czytaj dalej
Fot. PM
Paulina Musialska

Autobusy komunikacji miejskiej w Zawierciu wrócą do dawnych tras i rozkładów

Paulina Musialska

Na pasażerów zawierciańskiej komunikacji miejskiej czekają kolejne zmiany. W najbliższych miesiącach dojdzie do korekty rozkładu jazdy. Trasy linii autobusowych wrócą do swej dawnej formy.

Pasażerowie zawierciańskiej komunikacji muszą przygotować się, że w tym roku czeka na nich kolejna zmiana rozkładu jazdy. Dyrektor Zakładu Komunikacji Miejskiej w Zawierciu zapowiedział, że będzie chciał przywrócić tradycyjny przebieg tras linii autobusowych.

- Z każdej dzielnicy i sołectwa mam sygnały, że poprzednia zmiana rozkładu jazdy była bardzo niefortunna. Rozpoczynam prace nad zmianami i będę się do nich mocno przykładać. Będziemy wracać do tego, co było kiedyś. Wrócą linie o przebiegu utartym w pamięci wszystkich mieszkańców miasta - mówi Marek Ciepaj, prezes ZKM w Zawierciu.

Linia nr 1 będzie z powrotem jeździć do Zawiercia-Kądzielowa. Linia nr 2 połączy Zawiercie i Porębę. Linia nr 7 będzie przeznaczona dla gminy Ogrodzieniec.

- Były dwie linie specjalne nr 9 i 10. Będę chciał stworzyć jedną linię nr 9, która będzie obsługiwać Borowe Pole, Kosowską Niwę i Marciszów. Linia nr 10 byłby kursem do Siewierza i prawdopodobnie swój bieg rozpoczynać będzie na dworcu. Do Łaz będzie jeździć linia nr 11 - wymienia Marek Ciepaj.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paulina Musialska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.