Awanse zawodowe, medale i nagrody z okazji święta

Czytaj dalej
Fot. Agnieszka Nawrocka
(aj)[email protected]

Awanse zawodowe, medale i nagrody z okazji święta

(aj)[email protected]

Strażacy z mogileńskiej jednostki PSP obchodzili w piątek swoje święto. Obchody jak co roku rozpoczęły się od mszy świętej. Nabożeństwo odbyło się w kościele świętej Faustyny w Mogilnie.

Później na placu przed komendą powiatową odbył się uroczysty apel z udziałem strażaków i zaproszonych przez nich gości. Dzień Strażaka to okazja do podziękowań za cały rok służby oraz do przyznania zawodowych awansów. W tym roku w szczególny sposób wyróżniono strażaków, biorących udział w akcji ratowniczej podczas pożaru kamienicy w Mogilnie. Z ognia udało się uratować strażakom między innymi matkę z trójką dzieci.

Aspirant Robert Domachowski dostał, przyznany przez prezydenta RP, srebrny medal za długoletnią służbę. Młodszy kapitan Marcin Kowalski w tym roku został nagrodzony brązowym medalem prezydenta za długoletnią służbę. Obaj panowie odebrali odznacze- nia podczas uroczystości stra- żackich w Inowrocławiu, 5 maja.

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nad- brygadier Leszek Suski przyznał st. ogn. Mariuszowi Madyjewskiemu dyplom „za wzorową postawę i wysokie osiągnięcia w realizacji zadań służbowych” (wyróżnienie zostanie wręczone podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka w Żninie). Inspektor Radosław Wuttka, komendant powiatowy policji w Mogilnie został odznaczony przez ministra spraw wewnętrznych brązową odznaką zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”.

Komendant główny PSP przyznał nagrodę pieniężną za zaangażowanie w służbę i wzorowe wykonywanie zadań kapitanowi Łukaszowi Szulcowi. Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu przyznał nagrodę pieniężną młodszemu kapitanowi Karolowi Jagodzińskiemu. Komendant powiatowy za wzorowe wykonywanie obowiązków nagrodził pochwałą oraz nagrodami pieniężnymi za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych: kpt. Łukasza Szulca, mł. kpt. Mariusza Dybicza, mł. kpt. Karola Jagodzińskiego, mł. kpt. Arkadiusza Kapłoniaka, st. asp. Patryka Szczepankiewicza, st. asp. Krzysztofa Mellera, st. ogn. Adama Waneckiego, ogn. Łukasza Konieczkę, ogn. Waldemara Łukomskiego, ogn. Tomasza Sokołowskiego, ogn. Bartło- mieja Sarana, ogn. Adama Wirbickiego, sekc. Piotra Koplińskiego oraz sekc. Jakuba Sobieralskiego.

Strażacy z komendy mogileńskiej odebrali awanse na wyższe stopnie. I tak młodszy aspirant Grzegorz Olszewski został aspirantem. Na stopień starszego ogniomistrza awansowali: Adam Kopinski, Bronisław Szajewski, Adam Wirbicki oraz Michał Wilk. Na stopień młodszego ogniomistrza awansował Grzegorz Zawiasiński.

Przy okazji święta warto dodać, że w ubiegłym roku strażacy brali udział w 759 zdarzeniach. Gasili 139 pożarów, to o osiem więcej niż rok wcześniej. Nadal najwięcej wyjazdów strażaków wiąże się z tzw miejscowymi zagrożeniami, czyli głównie tymi na drogach.

Autor: (aj)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.