Małgorzata Trzcionkowska

Aż 45 kierowców straciło prawa jazdy za zbyt szybką jazdę

Od maja policjanci zatrzymali aż 45 uprawnień kierowcom przekraczającym prędkość. Fot. policja Od maja policjanci zatrzymali aż 45 uprawnień kierowcom przekraczającym prędkość.
Małgorzata Trzcionkowska

Na terenie powiatu żagańskiego aż 45 kierowców straciło prawa jazdy za zbyt szybką jazdę. Nie ma tygodnia, aby ktoś nie wpadł w sidła policyjnego radaru.

W Iłowej policjanci prowadzili kontrolę przy ul. Traugutta. O godzinie 18.20 zatrzymali do kontroli osobowego mercedesa, który na terenie zabudowanym jechał z prędkością 105 km na godz. Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o 55 km na godz. Samochodem kierował 36-letni mężczyzna, mieszkaniec Zgorzelca. Policjanci ukarali go wysokim mandatem, dostał 10 punktów karnych oraz stracił prawo jazdy.

W Żaganiu przy ul. Lotników Alianckich wpadł kierowca vw golfa, jadącego z prędkością 108 km na godz., czyli o 58 km na godz. zbyt szybko. Został potraktowany podobnie, jak pirat drogowy z Iłowej.

- Nowe przepisy dotyczące przekroczenia prędkości obowiązują od 18 maja - stwierdza podinspektor Sylwia Woroniec, oficer prasowy żagańskiej policji. - Policjant zatrzymuje prawo jazdy kierowcy, który na terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o więcej niż 50 kilometrów na godzinę. Dokument zostaje przesłany do właściwego starosty, który - wydając decyzję administracyjną - formalnie go zatrzyma. Gdy kierowca po raz pierwszy przekroczy rażąco prędkość, traci uprawnienia na trzy miesiące. Jeśli sytuacja się powtarza, ten okres może być znacznie dłuższy, a pirat będzie musiał ponownie zdawać egzamin.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.