Jacek Drost, Andrzej Drobik

Aż 842 kilometry dla Reformacji, ale to przecież nie wszystko

Dziewięciu biegaczy pokonało aż 842 km z Wittenbergi do Cieszyna z okazji obchodów  500-lecia Reformacji, które potrwają do końca października. Fot. Facebook/Luteranie Dziewięciu biegaczy pokonało aż 842 km z Wittenbergi do Cieszyna z okazji obchodów 500-lecia Reformacji, które potrwają do końca października.
Jacek Drost, Andrzej Drobik

Dziewięciu biegaczy pokonało aż 842 km z Wittenbergi do Cieszyna z okazji obchodów 500-lecia Reformacji, które potrwają do końca października.

Byłem w Wittenberdze, gdy startowali i mocno wątpiłem czy tutaj dobiegną - stwierdził bp Jerzy Samiec, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP po tym, jak dziewięciu śmiałków przekroczyło cieszyńską metę wyjątkowego biegu zorganizowanego z okazji obchodów 500-lecia Reformacji.

Pobiegli też dla Łukasza

Biegacze pokonali licząca aż 842 km trasę z Wittenbergi do Cieszyna odwiedzając po drodze 27 parafii ewangelickich na Dolnym i Górnym Śląsku.

Wydarzeniu towarzyszyła akcja charytatywna „Biegniemy i pomagamy”, w trakcie której zbierano pieniądze na rehabilitację 13-letniego Łukasza, ewangelika z Brennej cierpiącego na zanik mięśni.

- Bieg był bardzo ciekawy, pierwszy raz brałem udział w czymś takim. Biegaliśmy na zmianę po pięć kilometrów, więc dystanse nie były nieosiągalne dla kogoś kto biega. W najdłuższym dniu przebiegliśmy 40 km, a w sumie każdy musiał poradzić sobie z dystansem około 100 km - zwierzył się Bartłomiej Kukucz ze Skoczowa. I dodał: - Pogoda była zmienna, półtora dnia padało i to nie było przyjemne, ale warto było przebiec ten dystans, bo inicjatywa była niezwykła.

Ks. Karol Długosz, asystent biskupa kościoła, wyjaśnił, że pomysł zrodził się już dawno temu.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Drost, Andrzej Drobik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.