Bartłomiej Romanek

AZS Częstochowa nad przepaścią. Ratunkiem dla zasłużonego klubu ma być plan naprawczy

AZS Częstochowa w ostatnich latach znalazł się na równi pochyłej Fot. ARC AZS Częstochowa w ostatnich latach znalazł się na równi pochyłej
Bartłomiej Romanek

Tauron AZS Częstochowa wystąpi w najbliższym sezonie w pierwszej lidze? Kamil Filipski, prezes klubu zapowiada realizację planu naprawczego, który ma uratować utytułowany klub.

AZS Częstochowa to jeden z najbardziej utytułowanych klubów siatkarskich w Polsce. Drużyna przez ponad 20 lat z rzędu grała w europejskich pucharach (w sezonie 2011/2012 zdobyła CEV Challenge Cup). Jest także sześciokrotnym mistrzem Polski.

Ostatnie lata nie były jednak dla klubu zbyt udane. Klub staczał się w tabeli PlusLigi, z której ostatecznie spadł w 2017 roku. W następnym roku wygrał pierwszą ligę, ale przegrał baraże o awans do elity. Ostatni sezon to już dramatyczna walka o utrzymanie na zapleczu ekstraklasy i coraz poważniejsze problemy finansowe. Głośno zrobiło się o nich za sprawą komornika, który zajął klubowe trofea. Prezes Kamil Filipski podczas niedawnej konferencji prasowej zapowiedział, że klub chce przeprowadzić restrukturyzację.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.