Bajecznie kolorowy świat malarzy naiwnych w Szybie Wilson w Katowicach

Czytaj dalej
Fot. Fot.Arkadiusz Gola/Polskapress
Katarzyna Pachelska

Bajecznie kolorowy świat malarzy naiwnych w Szybie Wilson w Katowicach

Katarzyna Pachelska

Ósma edycja najbardziej kolorowego festiwalu w Katowicach rozpocznie się 12 czerwca i potrwa do 14 sierpnia 2015.

Art Naif Festiwal, prezentujący prace artystów naiwnych z całego świata, 12 czerwca 2015 rozpocznie się w katowickiej Galerii Szyb Wilson (ul. Oswobodzenia 1). Wśród prac artystów z całego świata warto zwrócić uwagę na dzieła twórców ze Skandynawii, bo ten region wybrano na tegoroczny temat przewodni. A jak dobrze motywy skandynawskie wpasowują się w otoczenie Nikiszowca, udowadnia już obraz promujący tegoroczny festiwal autorstwa Iwony Lifsches.

Art Naif to niezwykle kolorowa wystawa, przenosząca widzów w bajkowy świat portretowany przez malarzy naiwnych z całego świata. Surowe wnętrza Szybu Wilson, wbrew pozorom, świetnie pasują do wystawiana tego typu sztuki, bo nic nie konkuruje z wielobarwnymi obrazami malarzy naiwnych. Warto sobie zarezerwować więcej niż godzinę czasu na zwiedzanie wystawy, bo malarze naiwni mają to do siebie, że często umieszczają na swoich pracach wiele szczegółów, dlatego ich dzieł nie powinno się tylko omiatać wzrokiem. W dodatku część prac można kupić (ceny są w euro, zaczynają się już od kilkudziesięciu euro), ale jeśli rzeczywiście nastawiamy się na zakupy, to koniecznie trzeba się zjawić w Szybie Wilson w pierwszych dniach Art Naif Festiwalu, bo obrazy idą jak ciepłe bułeczki.

Na terenie Szybu Wilson pewnie będzie, jak zwykle, stoisko z rozmaitymi gadżetami. Wokół Szybu jest sporo miejsc parkingowych, bezpłatnych. A później, po zwiedzeniu wystawy, można się udać na pobliski Nikiszowiec, perłę śląskiej architektury, zjeść tam obiad czy napić się kawy.

Wstęp na wystawę jest wolny, można ją będzie oglądać do 14 sierpnia 2015 r.

Katarzyna Pachelska

Jestem redaktorką Dziennika Zachodniego, wiceszefową Newsroomu DZ, prowadzę też m.in. serwis Strona Kobiet na dziennikzachodni.pl. Zostałam wybrana Dziennikarką Roku 2019 "Dziennika Zachodniego". Interesuję się sprawami kobiet i dzieci, ale również sporo piszę o kulturze, rozrywce, literaturze, lubię też współczesną architekturę. Innym obszarem moich zainteresowań jest handel, ostatnio dość często piszę o zakazie handlu w niedziele.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.