Bandyci zgwałcili kobietę w Jastrzębiu. Byli pijani. Prawdopodobnie zażyli dopalacze

Czytaj dalej
Fot. arc.
Jacek Bombor

Bandyci zgwałcili kobietę w Jastrzębiu. Byli pijani. Prawdopodobnie zażyli dopalacze

Jacek Bombor

Jastrzębie-Zdrój: Wiadomo, że gwałciciele byli pijani. Śledczy sprawdzają, czy nie brali jeszcze dopalaczy. Wiadomo, że na swoim koncie mają też inne przestępstwa, choćby kradzież alkomatu z... komendy straży miejskiej.

Prokuratura w Jastrzębiu-Zdroju prowadzi śledztwo przeciwko dwóm młodym mężczyznom z Jastrzebiu w wieku 20 i 21 lat, którzy w nocy z piątku 29 września na sobotę 30 września mieli zgwałcić przypadkowo napotkaną 21-latkę.

Do brutalnej napaści na tle seksualnym miało dojść w nocy, przy ulicy Pomorskiej.

Jak udało nam się ustalić, mężczyźni byli pijani, a śledczy - widząc ich dziwaczne zachowanie - pobrali krew do badań. Jest podejrzenie, że wcześniej brali też dopalacze, ale na badania toksykologiczne trzeba jeszcze poczekać. Młodszy z mężczyzn wydmuchał na alkomacie 1,5 promila alkoholu, a starszy - niecały promil.

- Na nasz wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju tymczasowo aresztował na okres trzech miesięcy obydwu. Są oni podejrzani o to, że wspólnie i w porozumieniu z użyciem przemocy zgwałcili 21-letnią kobietę. Ze względu na dobro pokrzywdzonej, nie udzielamy więcej informacji w tej sprawie - mówi prokurator Jacek Rzeszowski, szef Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju.

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Bombor

20-letnie doświadczenie w zawodzie. Zaczynałem jeszcze w Trybunie Śląskiej, która w 2004 roku połączyła się z Dziennikiem Zachodnim. Od początku pracuję w Rybniku, najpierw jako reporter, od ponad 12 lat jestem szefem oddziału. Najbardziej lubię opisywać sprawy kryminalne, sądowe. Dobrze czuję się w tematyce górniczej - dobrze znam specyfikę Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Od kilku lat uwielbiam wyciągać na światło dzienne historie dawnych fotografii miejskich Rybnika, Jastrzębia, Wodzisławia.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.