Katarzyna Pomianowska

Barwne ptactwo ponownie na wystawie

Ubiegłoroczną wystawę odwiedziło ponad 3 tys. osób Fot. Katarzyna Pomianowska Ubiegłoroczną wystawę odwiedziło ponad 3 tys. osób
Katarzyna Pomianowska

Już po raz piąty będziemy gościć krajowych i zagranicznych hodowców drobnego inwentarza. Będzie można zobaczyć ponad tysiąc okazów.

Międzynarodową wystawę będzie można zwiedzać w najbliższy weekend w Gimnazjum nr 1 w Brodnicy.

W ub. roku odwiedziło ją ponad 3 tys. gości. Oglądać można było ponad tysiąc eksponatów (w tym ptactwo domowe, króliki, gołębie). Zaprezentowało się 46 wystawców - w tym dziewięciu z Niemiec. Chętni mogli ponadto skorzystać z giełdy i zakupić nietypowe okazy do własnej hodowli.

- Brodnickie wystawy pod względem ilości wystawianego drobiu to największe wystawy w Polsce, cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu, kraju i gości zagranicznych - zapewnia Marek Poraziński, prezes Zarządu Bydgoskiego Stowarzyszenia Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza. Zarówno krajowi jak i zagraniczni wystawcy prezentujący swój dorobek hodowlany oraz uczestniczą w wykładach. Tym razem seminarium poświęcone będzie hodowli drobnego inwentarza w Europie.

- My organizatorzy pragniemy ukazać społeczeństwu piękno wynikające z natury i pracy hodowlanej, oraz zwrócić uwagę, że hodowla drobiu to dziedzictwo tradycji i kultury polskiej wsi. Właśnie tutaj na historycznej ziemi michałowskiej, w stolicy pojezierza brodnickiego pragniemy kultywować polską kulturę i tradycję hodowlaną, tutaj ma być miejsce spotkań hodowców z naukowcami dla dobra rozwoju hodowli w Polsce - dodaje pan Marek.

Organizatorzy są przekonani, że bogata oferta programowa pozwala sądzić, że również tym razem osiągną sukces, a wystawcy i zwiedzający mile spędzą czas pośród gwaru i śpiewu ptasich piękności.

Wystawa w brodnickim gimnazjum czynna będzie w sobotę między godz. 8 a 17 oraz w niedzielę od 7 do 15.

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.