Basen na Żeromskiego w Sosnowcu przejdzie remont. Będzie miał nowe saunarium

Czytaj dalej
Fot. Mat. prasowe UM Sosnowiec
Anna Dziedzic

Basen na Żeromskiego w Sosnowcu przejdzie remont. Będzie miał nowe saunarium

Anna Dziedzic

Kryta pływalnia przy ulicy Żeromskiego w Sosnowcu przejdzie niebawem sporą metamorfozę. Za ponad 21 mln złotych miasto zamierza poprawić tam prawie wszystko oprócz basenu. Nowością będzie saunarium.

Nie boję się powiedzieć, że będzie to obiekt spełniający najwyższe europejskie standardy - twierdzi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca o przeznaczonym do przebudowy budynku basenu przy ulicy Żeromskiego.

To nie pierwszy w ostatnich latach remont tej pływalni, bo pływalnia przy ul. Żeromskiego została częściowo zmodernizowana już w 2010 roku. Rozbudowano wówczas i zmodernizowano halę basenową, przebudowano istniejącą nieckę i dobudowano nowe, wymieniono dach. Teraz za 21 mln złotych remont przejdzie reszta obiektu. Nowością będzie saunarium.

Pływalnia przy ulicy Żeromskiego jest bardzo popularna w mieście. Średnio w miesiącu korzysta z niej około 16 tysięcy osób. Jednak stan części obiektu nie odpowiada obecnym standardom i oczekiwaniom użytkowników. Dlatego konieczna jest jego modernizacja.

Projekt dla niezmodernizowanej dotychczas części obiektu wykonała Pracownia Projektowa Pion z Łodzi. MOSiR, który zarządza obiektem, ma już prawomocne pozwolenie na budowę.

Po modernizacji o ponad 760 metrów kwadratowych powiększy się powierzchnia użytkowa budynku. Projekt przewiduje gruntowną przebudowę holu głównego, szatni dla użytkowników głównej niecki basenowej, budowę nowego brodzika o wymiarach 12,50 x 6,00 m -w miejscu dotychczasowego, z zachowaniem funkcji do nauki pływania oraz przebudowę zespołów szatniowych dla użytkowników brodzika.

W podpiwniczeniu planuje się utworzenie profesjonalnego saunarium z trzema saunami, w tym jedną wieloosobową dla 40 osób o powierzchni ponad 36 metrów kwadratowych.

- To będzie nasza nowość, świetne miejsce dla osób lubiących spędzać czas w saunie - mówi Tomasz Soska, zastępca dyrektora sosnowieckiego MOSiR-u ds. remontów i inwestycji.

Na pierwszym piętrze obiektu zakres zmian jest najpoważniejszy. Będą tam sale, w których powstaną siłownia, sale fitness z szatniami oraz kompleks Miejskiego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjnej z gabinetami do badania wad postawy i dwiema salami do prowadzenia zajęć gimnastycznych.

Obiekt będzie miał nową elewację nawiązującą do tej, która została już częściowo zrealizowana podczas poprzedniego etapu modernizacji.

Przetarg na wyłonienie wykonawcy przebudowy tego obiektu zostanie rozpisany w przyszłym tygodniu. Remont ma potrwać 12 miesięcy. Początek prac planuje się na listopad.

Anna Dziedzic

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.