Batalia o budowę wodociągu trwa już od wielu lat!

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Joanna Maciejewska

Batalia o budowę wodociągu trwa już od wielu lat!

Joanna Maciejewska

Rada Miasta nie przyjęła uchwały w sprawie budowy wodociągu na osiedlu Winnica II w Toruniu. Przewidywała ona realizację zadania do końca 2016 r.

- Dwudziestu lat sięgają starania o budowę wodociągu i załatwienie innych spraw związanych z tzw. ucywilizowaniem osiedla - mówił Jan Pietruszewski, mieszkaniec Winnicy i autor uchwały, która wczoraj trafiła pod obrady Rady Miasta.

Uchwała została odrzucona. Przeciwko niej głosowało 16 radnych, za przyjęciem opowiedziało się 6 radnych, natomiast od głosu wystrzymały się dwie osoby.

- Nikt nie ma watpliwości, że wodociąg musi powstać, jednak nie da się go wybudować w tym roku - mówi Marcin Czyżniewski, przewodniczący Rady Miasta Torunia.

Konwent Seniorów zaproponował natomiast przyjęcie rezolucji, w której wskazał najszybszy możliwy termin realizacji zadania. Według rezolucji wodociąg miałby powstać do końca 2017 roku.

- Rezolucja jest dla państwa korzystana, ponieważ zobowiązuje prezydenta do wybudowania wodociągu - zapewniał mieszkańców Winnicy radny Maciej Krużewski.

Rezolucja została przyjęta wczoraj 19 głosami.

Joanna Maciejewska

Od września 2015 roku pracowałam w toruńskim oddziale "Gazety Pomorskiej". Od stycznia 2021 pracuję we włocławskim oddziale. Piszę między inny materiały na tematy związane z edukacją, służbą zdrowia czy miejskimi inwestycjami. Moje materiały można znaleźć zarówno w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej, a także na stronach: pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl.


Prywatnie pełnoetatowa mama, od zawsze zauroczona poezją śpiewaną, teatrem i podróżami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.