Bawiliśmy się. Mamy też rekordy zbiórek

Czytaj dalej
Fot. Jadwiga Aleksandrowicz
Jadwiga Aleksandrowicz [email protected]

Bawiliśmy się. Mamy też rekordy zbiórek

Jadwiga Aleksandrowicz [email protected]

Jak co roku byliśmy hojni. Nie żałowaliśmy grosza na WOŚP w Aleksandrowie Kujawskim.

- Idziemy na rekord - zapowiadał Arkadiusz Gralak, szef aleksandrowskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pół godziny po rozpoczęciu licytacji w Miejskim Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim. W niewielką salkę, którą (podobnie jak hol placówki) wypełnił tłum uczestników finału, wywoływane kwoty szybowały. Najwyższą cenę uzyskały dwa torty, wylicytowane przez burmistrza Andrzeja Cieślę - każdy po 500 zł - oraz plastron Apatora Toruń, który poszedł za 320 złotych.

Tu licytowano także kolację na dwie osoby z burmistrzami Andrzejem Cieślą i Jerzym Erwińskim. Pójdzie na nią pani Żaneta Lewandowska, zastępca kierownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, która dała za to 150 złotych. W sumie w Aleksandrowie Kujawskim zebrano w sumie 26 tys. 910 złotych. A przy tym bawiono się świetnie na występach zespołów, działających w MCK. Gwiazdą wieczoru był Andrea Lattari, który czarował włoskimi przebojami.

Na rzecz aleksandrowskiego sztabu pieniądze zbierano też w gm. Koneck. Dziesięcioro wolontariuszy z Gminnego Ośrodka Kultury zebrało 5 tys. 239 zł 90 groszy (rekord w gminie). Najwięcej, bo 1 tys. 256 zł i 1 grosz miała w puszce Patrycja Madajczyk. Na licytacji uzyskano 756 zł i groszy, a kwotę 303 zł i 29 gr przekazały panie z klubu fitnes.

Z kwoty zebranej w uzdrowisku cieszyła się już w trakcie koncertu w parku Zdrojowym Barbara Kawczyńska, szefowa Miejskiego Centrum Kultury i sztabu WOŚP. - Chyba pobijemy rekord - powiedziała nam. Wieczorem, gdy podliczono pieniądze ze zbiórek wolontariuszy, licytacji i sprzedaży, okazało się, że zebrano 30 tys. 279 tysięcy złotych. Był rekord. - Rok temu mieliśmy niewiele ponad dwadzieścia sześć tysięcy złotych - cieszyła się szefowa sztabu. Najwyższa kwota podczas licytacji padła na maskotkę, która była nagrodą, jaką zdobył zespół Ajki podczas Przeglądu Dziecięcej Piosenki Ludowej w Raciążku. Ajki przekazały tę nagrodę na WOŚP. Poszła za 250 złotych.

Już wiemy, kto na jeden dzień zastąpi wójta Andrzeja Olszewskiego na jego urzędowym fotelu. Można było wygrać dzień urzędowania podczas licytacji w Służewie w gm. Aleksandrów Kujawski, gdzie tłum wypełnił salę domu kultury. O prawo rządzenia gminą mogły ubiegać się tylko dzieci w wieku 7-15 lat. Startowano od kwoty 20 złotych. Ostatecznie za wójtowym biurkiem usiądzie Julia Świąt-kowska, uczennica II klasy Publicznego Gimnazjum w Służewie. Zainwestowała w to kwotę 140 złotych.

W Raciążku też padł rekord zbiórki - ponad 5 tys. 600 zł, (ponad tysiąc złotych więcej niż przed rokiem). Hitem tegorocznej licytacji był niedzielny obiad dla dwóch osób w domu wójt Wiesławy Słowińskiej. Wygrała go pani Paulina Barłowska.

Orkiestra grała także w Zakrzewie i Nieszawie. Jak było - napiszemy oddzielnie.

Jadwiga Aleksandrowicz [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.