Będą dofinansowania na wsparcie ekosystemu Odry

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Będą dofinansowania na wsparcie ekosystemu Odry

Materiał informacyjny

WFOŚiGW w Katowicach ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Odbudowa ekosystemu i różnorodności biologicznej rzeki Odry”.

Celem naboru, który będzie realizowany do 2025 roku jest wybór i dofinansowanie zadań dotyczących wsparcia odbudowy ekosystemu rzeki Odry m.in. poprzez zarybianie oraz inne systemowe działania dotyczące odbudowy ekosystemu i różnorodności biologicznej rzeki Odry, które przyczynią się do lepszego zarządzania żywymi zasobami rzeki oraz lepszej jej ochrony.

Wybrane zadania zostaną dofinansowane ze środków Funduszu w formie dotacji do 100% kosztów kwalifikowanych zadania, a kwota alokacji środków na finansowanie programu wynosi 2 000 000 złotych. Beneficjantami programu mogą zostać podmioty uprawnione do zarybiania wód wskazane w ustawie z dnia 18 kwietnia 1985 roku o rybactwie śródlądowym.

Wnioski o udział w programie można składać do 30 czerwca 2026 roku lub do momentu wyczerpania alokacji. Komplet dokumentów w zaklejonej kopercie należy przesłać na adres Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach, ul. Plebiscytowa 19, 40-035 Katowice. Komplet dokumentów można również złożyć za pośrednictwem elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP) na elektroniczną skrzynkę podawczą WFOŚiGW.

Wnioski będą rozpatrywane w oparciu o regulamin naboru wniosków o dofinansowanie w ramach Programu „Odbudowa ekosystemu i różnorodności biologicznej rzeki Odry” wraz z załącznikami. Wszystkie materiały wraz z wnioskami są dostępne na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach.

OPRC. JSL

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.