Będą kolejne atrakcje w nowosolskim Wodnym Świecie

Czytaj dalej
Fot. Edward Gurban
Jakub Nowak

Będą kolejne atrakcje w nowosolskim Wodnym Świecie

Jakub Nowak

Wodny Świat i Park Krasnala szykują dla mieszkańców nie lada atrakcje. Czeka nas strefa kibica, kino letnie i... Przeczytajcie sami!

- Na razie czekamy na ładną pogodę. Jak tylko do nas zawita na stałe, to będzie się tutaj działo... - zapowiada Marcin Walasek z nowosolskiej firmy Malpol, komentując tegoroczne plany odnośnie nowych atrakcji w Wodnym Świecie i sąsiadującym z nim Parku Krasnala.

Jednym z największych przedsięwzięć jest stworzenie koło popularnego stawku... strefy kibica!

- Staramy się o koncesję na transmisję meczów - przyznaje nam M. Walasek. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to każdy z nas będzie mógł obejrzeć w Wodnym Świecie transmisję z Mistrzostw Europy w piłce nożnej, które w tym roku odbędą się we Francji. - Planujemy stworzyć ekran do prezentacji - przyznaje mężczyzna. To jednak nie koniec. Gdy opadną już emocje, teren ten zmieni się w kino letnie.

Poza tym, nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych mieszkańców oraz turystów, którzy odwiedzą to miejsce. - Będzie strefa zabaw, uruchamiamy także nowe urządzenia, m.in. ciuchcię dla dzieci. To, co może zachwycić maluchy to kosmiczne pojazdy, które będą jeździły wśród zwierząt i basenów znajdujących się w Wodnym Świecie - opowiada nam M. Walasek.

Ciekawostką jest także to, że firma, zawiadująca na co dzień tym terenem stara się także od jakiegoś czasu o stworzenie oficjalnego azylu dla dziko żyjących zwierząt.

- Staramy się o odpowiednie pozwolenia, mam nadzieję, że to wypali - opowiada pracownik Malpolu, którzy przypomina, że już wcześniej pomagano rannym dzikim zwierzakom (pisaliśmy o nich wielokrotnie także na naszych łamach). W sprawie zwierząt warto także wspomnieć, że niedawno kupiono do Parku Krasnala m.in. lamy oraz strusie. Wiele wskazuje także na to, że wkrótce pojawią się tutaj lemury. Jak się dowiedzieliśmy, obecnie trwa „dopinanie” odpowiednich umów.

Wodny Świat i Park Krasnala to ulubione miejsca dzieci.
Edward Gurban Wodny Świat i Park Krasnala to ulubione miejsca dzieci.

Nie powinny zawieść się także osoby, które lubią się opalać i leniuchować na plaży. Staw w Wodnym Świecie został już kompleksowo wyczyszczony, cały czas trwa także próba zatrudnienia ratowników. Od tego zależy, czy będziemy mogli bezpiecznie korzystać z tego kąpieliska. Na pewno będą leżaki, miejsca, gdzie będzie można spokojnie wypocząć - wylicza nam M. Walasek.

Sami mieszkańcy nie ukrywają oczywiście zadowolenia w związku z obecnymi i planowanymi atrakcjami w parkach przy al. Wolności. - Często przychodzę z dziećmi do Parku Krasnala, uwielbiają to miejsce - mówi nam m.in. pani Agnieszka, mama dwójki dzieci.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.