Będą robić drogi w tym i przyszłym roku. Które odcinki do naprawy?

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Będą robić drogi w tym i przyszłym roku. Które odcinki do naprawy?

Łukasz Koleśnik

Trwa długo wyczekiwany remont odcinka Gęstowice-Chlebowo. Jak mówi wójt gminy Dariusz Jarociński, to dopiero początek...

W każdej gminie znajdzie się wiele dziurawych dróg, które należałoby załatać. Gmina Maszewo nie jest wyjątkiem. W_Połęcku narzekają głównie na drogę wojewódzką, która prowadzi przez wieś, ale gmina nie ma na nią wielkiego wpływu. We wsi czekają jednak na remont gminnego odcinka, znajdującego się obok jednego ze sklepów. Doczekają się?

Dofinansowanie ze schetynówki
- Właśnie wróciłem z Gęstowic, prace nad drogą przebiegają bardzo sprawnie - mówił nam w piątek wójt gminy Maszewo, Dariusz Jarociński.
- Na połowie odcinka jest już warstwa ścieralna. Ponadto w Gęstowicach trwa budowa chodników. Przede wszystkim chodzi o okolice szkoły. Dzięki temu zwiększy się tam bezpieczeństwo - opowiada D. Jarociński.
Modernizacja odcinka pomiędzy Gęstowicami a Chlebowem jest największym zadaniem drogowym gminy w tym roku. W przyszłym ma to być droga w Połęcku.
- Będziemy składali wniosek o dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli starych „schetynówek” - podkreśla wójt.

Wniosek ma zostać złożony w tym roku, natomiast realizacja inwestycji odbędzie się w 2018 roku.
Ponadto gmina podpisała umowę na modernizację niewielkiego odcinka w Miłowie.
- Mamy już tam zrobione korytowanie z tłuczniem, które mogliśmy wykonać dzięki dofinansowaniu z urzędu marszałkowskiego. Chcemy jednak zakończyć temat tej drogi i z własnych pieniędzy dokończymy modernizację - wyjaśnia D. Jarociński. Prace mają zacząć się w tym tygodniu.
Do tego wykonany zostanie dojazd do promu od strony Chlebowa.
- Wiele razy pisałem w tej sprawie do Zarządu Dróg Wojewódzkich, ponieważ odcinek jest tam fatalny - zaznacza wójt Jarociński. - Niewielki odcinek ma zostać naprawiony w tym roku.

Plany remontowe na przyszły rok
Oprócz wspomnianej wcześniej drogi w Połęcku, w przyszłym roku ma również rozpocząć się budowa ścieżki rowerowej z Maszewa do Rybaków.
- Będzie to wspólne zadanie ze starostwem powiatowym. Zaczniemy w przyszłym roku, a zakończenie przewidujemy w 2019 roku - mówi D. Jarociński.
Co jeszcze?_Gmina Maszewo planuje jeszcze jeden duży remont drogowy.
- Musimy uzgodnić z radnymi, którą drogą zajmiemy się najpierw. Możemy zająć się dalszą naprawą drogi w Maszewie, koło przedszkola. Do wyboru jest też jedna z dróg w Rybakach. Radni podejmą decyzję - zaznacza wójt gminy Maszewo, Dariusz Jarociński.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.