Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Agata Pustułka

Będą symulować choroby, aby przygotować do pracy studentów medycyny

Będą symulować choroby, aby przygotować do pracy studentów medycyny Fot. ARC
Agata Pustułka

Śląski Uniwersytet Medyczny stawia na praktykę. Studenci będą się uczyć zawodu nie tylko na fantomach. Sto osób zgłosiło się do nietypowego castingu. Pomogą w kształceniu studentów medycyny, udając chorych.

Julia Bogunia z Sosnowca ma 20 lat i zawsze marzyła o tym, by zostać aktorką. Nie dostała się jednak do szkoły teatralnej i zdecydowała się studiować prawo, ale teraz może choć w części zrealizować swoje pragnienia. Uczestniczy bowiem w nowatorskim programie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

O co chodzi w tym programie? Śląski Uniwersytet Medyczny chce zaangażować 20 osób po to, by udawały chorych. W ten sposób mają pomagać studentom medycyny nie tylko nauczyć się rozmowy z chorym, ale i odpowiednio go zdiagnozować.

Do programu zgłosiło aż sto osób. Każda musi przejść rozmowę z psychologiem oraz odegrać scenkę u lekarza. - Poszło mi dobrze. Zdrowie dopisuje i jestem aktywna fizycznie jako trener nordic walking. Mam kontakty z wieloma ludźmi, dzięki czemu nie jestem nieśmiała - mówi nam Elżbieta Gębska z Będzina.

- Celem projektu jest wsparcie procesu kształcenia studentów - wyjaśnia Małgorzata Perlak, psycholog pracująca w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej SUM. - Udział osoby, która umiejętnie odegra objawy danej choroby, pozwoli studentom na rozwój kompetencji zarówno medycznych, jak i komunikacyjnych.

Pacjent symulowany - dodajmy - to osoba potrafiąca w sposób realistyczny odtworzyć historię przebiegu choroby, naśladując fizyczne objawy i emocjonalne reakcje prawdziwego pacjenta, dając możliwość przećwiczenia wszystkim studentom pewnego zakresu umiejętności w identycznych lub podobnych warunkach.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Agata Pustułka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.