Jacek Zemła

Będzie bezpieczniej na pasach w powiecie zgierskim. Progi, sygnalizacja, oświetlenie

Będzie bezpieczniej na pasach w powiecie zgierskim. Progi, sygnalizacja, oświetlenie
Jacek Zemła

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Ozorkowie będą znacznie bezpieczniejsi w drodze na lekcje i do domu. Ale nie tylko oni. Starostwo inwestuje także w bezpieczne przejścia w Zgierzu i Rąbieniu.

Na przebiegającej tuż przed szkołą bardzo ruchliwej ulicy Cegielnianej w Ozorkowie zarządzające nią Starostwo Powiatowe w Zgierzu zainstalowało progi zwalniające z kostki przed pasami, ustawiono także dodatkowe znaki ostrzegawcze i informacyjne, że jest to przejście używane przez dzieci. W najbliższym czasie zostanie tu także wykonane oświetlenie.

Następnym etapem realizacji projektu pod nazwą „Bezpieczne przejścia dla pieszych na rzecz społeczności lokalnych w Powiecie Zgierskim” będzie wyposażenie w dodatkowe elementy zwiększające bezpieczeństwo kolejnych trzech przejść dla pieszych. Będą to dwie „zebry” w Rąbieniu na ul. Słowiańskiej - obok szkoły podstawowej i na ul. Pańskiej przy OSP oraz w Zgierzu na ul. Parzęczewskiej obok szpitala wojewódzkiego.

Te inwestycje nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie finansowe, jakie powiat zgierski uzyskał z rządowego programu „Razem Bezpieczniej”. Budżet państwa dołożył się do poprawy bezpieczeństwa na powiatowych drogach kwotą 100 tysięcy złotych.
Warto również przypomnieć, że pod koniec sierpnia wybrano wykonawcę budowy zupełnie nowego przejścia dla pieszych zlokalizowanego na ul. Konstantynowskiej przy osiedlu Okręglik w Zgierzu. Oprócz pasów powstanie tam sygnalizacja świetlna uruchamiana przyciskiem oraz chodniki pozwalające na dojście do pasów od przystanków autobusowych. Koszt inwestycji to ponad 100 tys. zł.

– Dzięki takim rozwiązaniom przyczyniamy się do poprawy bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg, Wytypowane przez nas miejsca były wskazywane jako niebezpieczne, a tymczasem prowadzą do szkół, szpitala czy osiedla – mówi Bogdan Jarota, starosta zgierski.

Jacek Zemła

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.