Będzie duży problem z naborem trzylatków w Nowej Soli

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Jakub Nowak

Będzie duży problem z naborem trzylatków w Nowej Soli

Jakub Nowak

W przyszłym tygodniu dowiemy się, ile dzieci na pewno nie dostanie się w tym roku do miejskich przedszkoli. Problemy będą też w szkołach.

- Dziś wiemy na pewno, że w najbardziej obleganych placówkach, czyli w przedszkolu nr 11 i przedszkolu nr 12, które znajdują się na osiedlach XXX-lecia i Konstytucji 3 Maja, nie będzie miejsc dla trzylatków. Wszystko dlatego, że są tam bardzo duże grupy dzieci starszych, które będą kontynuować swój pobyt - opowiada nam Bożesława Korczyk-Giza, skarbnik Nowej Soli, nadzorująca oświatę. Jak sytuacja będzie wyglądać w pozostałych przedszkolach? - Odpowiedź na to pytanie poznamy w przyszłym tygodniu, po dokładnym zapoznaniu się ze wszystkimi złożonymi deklaracjami - mówi B. Korczyk-Giza.

W przypadku szkół podstawowych już dziś jednak wiadomo, że na 375 sześciolatków w naszym mieście złożono do tej pory 72 deklaracje. A to oznacza oczywiste kłopoty przy naborze trzylatków do przedszkoli... - Na pewno zbyt wiele miejsc dla nich nie będzie - przyznaje skarbnik miasta. Jeśli chodzi o utworzenie klas pierwszych to wiadomo, że na pewno dwa oddziały powinny powstać w dwóch naszych szkołach podstawowych: w „jedynce” oraz „ósemce”. W tej pierwszej zapisanych jest już 29 dzieci, w drugiej mamy 33 osoby. We wszystkich pozostałych placówkach miejskich, przynajmniej na dziś, powstanie prawdopodobnie jeden oddział.

Jakub Nowak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.