Będzie duży problem z naborem trzylatków w Nowej Soli

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Jakub Nowak

Będzie duży problem z naborem trzylatków w Nowej Soli

Jakub Nowak

W przyszłym tygodniu dowiemy się, ile dzieci na pewno nie dostanie się w tym roku do miejskich przedszkoli. Problemy będą też w szkołach.

- Dziś wiemy na pewno, że w najbardziej obleganych placówkach, czyli w przedszkolu nr 11 i przedszkolu nr 12, które znajdują się na osiedlach XXX-lecia i Konstytucji 3 Maja, nie będzie miejsc dla trzylatków. Wszystko dlatego, że są tam bardzo duże grupy dzieci starszych, które będą kontynuować swój pobyt - opowiada nam Bożesława Korczyk-Giza, skarbnik Nowej Soli, nadzorująca oświatę. Jak sytuacja będzie wyglądać w pozostałych przedszkolach? - Odpowiedź na to pytanie poznamy w przyszłym tygodniu, po dokładnym zapoznaniu się ze wszystkimi złożonymi deklaracjami - mówi B. Korczyk-Giza.

W przypadku szkół podstawowych już dziś jednak wiadomo, że na 375 sześciolatków w naszym mieście złożono do tej pory 72 deklaracje. A to oznacza oczywiste kłopoty przy naborze trzylatków do przedszkoli... - Na pewno zbyt wiele miejsc dla nich nie będzie - przyznaje skarbnik miasta. Jeśli chodzi o utworzenie klas pierwszych to wiadomo, że na pewno dwa oddziały powinny powstać w dwóch naszych szkołach podstawowych: w „jedynce” oraz „ósemce”. W tej pierwszej zapisanych jest już 29 dzieci, w drugiej mamy 33 osoby. We wszystkich pozostałych placówkach miejskich, przynajmniej na dziś, powstanie prawdopodobnie jeden oddział.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.