Małgorzata Stempinska

Będzie kolejny bat na alimenciarzy. Za karę trafią na roboty publiczne [wideo]

Nadal zbyt wielu rodziców uchyla się od płacenia na swoje dzieci. Rząd szykuje na nich kolejny bat. Fot. Freeimages.com Nadal zbyt wielu rodziców uchyla się od płacenia na swoje dzieci. Rząd szykuje na nich kolejny bat.
Małgorzata Stempinska

Choć ściągalność alimentów w kraju wzrosła z niecałych 13 proc. w 2015 roku do 24,9 proc. w 2017 roku, to nadal zbyt wielu rodziców uchyla się od płacenia na swoje dzieci. Rząd szykuje na nich kolejny bat.

Jak pokazują ostatnie dane zgromadzone w bazie BIG InfoMonitor, w Polsce zasądzonych alimentów nie płaci 314 064 osób. Z naszego regionu w bazie BIK notowanych jest 22 445 alimenciarzy na łączną kwotę ponad 896 mln zł. Średnio niesolidny rodzic wyłącznie na rzecz dziecka zalega ze spłatą 36,4 tys. zł. Na Pomorzu i Kujawach średni dług jest wyższy - na koniec lutego 2018 roku wynosił 39,9 tys. zł.

Jest szansa, że wkrótce zwiększy się ściągalność alimentów.

O nowym bacie na alimenciarzy czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.