Będzie reprezentować powiat w olimpiadzie

Czytaj dalej
Fot. Przemek Swiderski
Jadwiga Aleksandrowicz

Będzie reprezentować powiat w olimpiadzie

Jadwiga Aleksandrowicz

Gospodarz ze Straszewa w gminie Koneck wygrał tegoroczne powiatowe eliminacje Olimpiady Wiedzy Rolniczej. Jutro znów powalczy w finale.

Piotr Mielcarek, rolnik ze Straszewa w gm. Koneck będzie reprezentował powiat na XXV Olimpiadzie Wiedzy Rolniczej, organizowanej przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

O udział w wojewódzkim konkursie walczyło 18 osób z powiatu aleksandrowskiego podczas eliminacji powiatowych, zorganizowanych w Zespole Szkół nr 1 Centrum Kształcenia Praktycznego.

To już 25, z kolei Olimpiada Wiedzy Rolniczej, w której udział biorą rolnicy w wieku 18-40 lat, którzy prowadzą gospodarstwo samodzielnie lub z rodzicami, a także ci, którzy mają dodatkową działalność w ramach gospodarstwa rolnego. Nie mogły natomiast uczestniczyć w tej rywalizacji osoby pracujące dodatkowo poza gospodarstwem oraz uczniowie szkół i uczelni dziennych.

Na eliminacje złożył się test. Uczestnicy mieli godzinę, by się z nim uporać. Gdy komisja oceniała testy, uczestnicy i goście eliminacji wysłuchali wystąpienia Jacka Pokory, przedstawiciela firmy ubezpieczeniowej HDI i wykładu Grażyny Mikołajewskiej z Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego na temat technologii uprawy rzepaku ozimego i pszenicy ozimej.

Piotr Mielcarek jako zwycięzca eliminacji powiatowych będzie reprezentował powiat aleksandrowski w jutrzejszym Finale Wojewódzkim Olimpiady Wiedzy Rolniczej w Przysieku k. Torunia.

Jadwiga Aleksandrowicz

Każdego dnia zbieram informacje, opracowuję je i redaguję lokalną stronę aleksandrowsko-ciechocińską "Gazety Pomorskiej", starając się informować o tym, co dzieje się w powiecie aleksandrowskim, czym żyją jego mieszkańcy, co ich interesuje i co może zainteresować. Podejmuję także interwencje w sprawach, z którymi zwracają się do mnie Czytelnicy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.