Będzie strajk w DPS w Częstochowie przy ul. Kontkiewicza? ZDJĘCIA

Czytaj dalej
Aneta Kaczmarek

Będzie strajk w DPS w Częstochowie przy ul. Kontkiewicza? ZDJĘCIA

Aneta Kaczmarek

Pracownicy DPS-u przy ul. Kontkiewicza wynegocjowali z dyrekcją 250 zł podwyżki. We wtorek dowiedzieli się, że mogą dostać jedynie 150 zł. Będzie strajk w DPS w Częstochowie? Wszystko na to wskazuje.

W sobotę, 7 października, rozpoczął się spór zbiorowy w Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie przy ul. Kontkiewicza 2 w Częstochowie. Pracownicy żądają wypłacenia uzgodnionych podwyżek wynagrodzeń zasadniczych.

Negocjacje płacowe z dyrekcją DPS-u trwały od marca i zakończyły się wypracowaniem kompromisu. Wypłata środków może jednak nastąpić dopiero po zatwierdzeniu zmian w planie inwestycyjnym przez władze miasta Częstochowy jako właściciela placówki. Do końca września prezydent Częstochowy nie podjął decyzji w tej sprawie, a to oznacza, że dyrekcja nie może naliczać pracownikom wyższych wynagrodzeń.

„Jeśli nie dojdzie do porozumienia z miastem w połowie października w domu pomocy odbędzie się referendum strajkowe. Jeśli pracownicy opowiedzą się za protestem – będzie strajk” – zapowiedzieli pracownicy placówki.

We wtorek udali się do Urzędu Miasta Częstochowy, bo chcieli usłyszeć od prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka wyjaśnienia, skąd ta zwłoka? Nie usłyszeli ich, bo do spotkania nie doszło. Jak poinformowano w sekretariacie prezydenta, w tym czasie był on umówiony na inne spotkanie.

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aneta Kaczmarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.