Patryk Osadnik

Będzie strajk w Straży Miejskiej w Katowicach? Strażnicy ostrzegają, że nie będą wystawiać mandatów, a w sylwestra pójdą na L4 lub urlop

Katowiccy strażnicy miejscy ostrzegają, że 31 grudnia masowo pójdą na L4 lub wezmą dzień urlopu na żądanie Fot. Joanna Urbaniec Katowiccy strażnicy miejscy ostrzegają, że 31 grudnia masowo pójdą na L4 lub wezmą dzień urlopu na żądanie
Patryk Osadnik

Straż Miejska w Katowicach szykuje się do protestu. Strażnicy zapowiadają, że nie będą wypisywać mandatów i nie przyjdą do pracy w sylwestra, a tym samym nie zabezpieczą Sylwestrowej Mocy Przebojów na Stadionie Śląskim. Związkowcy z Solidarności domagają się tysiąca złotych podwyżki oraz dodatków. Za fatalną sytuację Straży Miejskiej obwiniają braki kadrowe oraz prezydenta Marcina Krupę.

Związkowcy z Solidarności w Straży Miejskiej w Katowicach opublikowali pismo, którego adresatem jest prezydent Katowic Marcin Krupa. Ich zdaniem jednostka ma ogromne braki kadrowe, które uniemożliwiają jej efektywne wykonywanie służby, co odbija się również na mieszkańcach niezadowolonych z działań strażników.

Zbyt mało etatów, zbyt dużo obowiązków

- Za fatalną sytuację odpowiada przede wszystkim zbyt mała liczba etatów w stosunku do ilości obowiązków i interwencji. Nadmieńmy, że na dzień dzisiejszy jest 21 wolnych etatów, na które nie ma zbyt wiele chętnych, a nowo przyjęci pracownicy szybko odchodzą do innych służb mundurowych, gdzie zarobki i inne przywileje są o wiele korzystniejsze - czytamy w piśmie Solidarności.

- Dochodzi do sytuacji, że zgłoszona interwencja jest realizowana po kilku lub kilkunastu godzinach, a realizujący zadanie strażnicy muszą przyjmować na siebie frustrację osób zgłaszających. Czyni to naszą pracę jeszcze bardziej stresującą, ponieważ odpowiadamy za coś, na co nie mamy wpływu i co sami chcielibyśmy usprawnić i poprawić - wyjaśniają związkowcy.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Patryk Osadnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.