Będzie trzecie royal baby. Księżna Kate w ciąży

Czytaj dalej
Fot.
Maria Olecha-Lisiecka

Będzie trzecie royal baby. Księżna Kate w ciąży

Maria Olecha-Lisiecka

Księżna źle znosi ciążę. Cierpi na niepowściągliwe wymioty. Dlatego księcia George’a do szkoły odprowadził wczoraj ojciec.

Książę i księżna Cambridge spodziewają się trzeciego dziecka - ta poniedziałkowa informacja zelektryzowała Brytyjczyków i fanów brytyjskiej rodziny królewskiej na całym świecie. Pałac Kensington w oficjalnym oświadczeniu potwierdził to, o czym media spekulowały od dawna: Kate Middleton jest w ciąży. Para książęca ma dwoje dzieci: 4-letniego synka - księcia George’a i 2-letnią córeczkę - księżniczkę Charlotte.

O ciąży księżnej brytyjskie media spekulowały od dawna. Kiedy w sierpniu Kate trafiła niespodziewanie do Szpitala Króla Edwarda VII w Marylebone, to wystarczyło, by brytyjskie media ogarnęła prawdziwa gorączka. Ba, we wtorek, za sprawą brytyjskiej gazety „The Sun”, gruchnęła wieść, że dziecko, którego spodziewa się książęca para, zostało poczęte... w Polsce, podczas wizyty pary książęcej w naszym kraju w lipcu 2017. W jaki sposób wyliczyli to dziennikarze tabloidu, tego nie wie nikt. Przypomnijmy, że para gościła w Polsce razem z dziećmi 17 i 18 lipca, a 19 lipa rano poleciała w dalszą podróż - do Niemiec. Kate i William odwiedzili Warszawę i Gdańsk, a nocowali w Pałacu Prezydenckim.

Pewne jest natomiast to, że - według oficjalnego komunikatu Pałacu Kensington na Twitterze - królowa Elżbieta II nowinę przyjęła z ogromną radością i jest szczęśliwa, podobnie jak pozostali członkowie obu rodzin. Dziecko, którego oczekują Kate i William, będzie ich trzecim i zarazem trzecim prawnukiem/prawnuczką Elżbiety II. Będzie również piąte w linii do brytyjskiego tronu, po księciu Walii Karolu, księciu Williamie i dwójce jego dzieci.

Księżna Cambridge źle znosi ciążę. - Podobnie jak podczas poprzednich ciąż Jej Królewska Wysokość cierpi na Hyperemesis Gravidarum. Z tego powodu nie będzie na razie uczestniczyła w zaplanowanych wcześniej zajęciach - czytamy na oficjalnej stronie internetowej brytyjskiej rodziny królewskiej. Hyperemesis Gravidarum to inaczej niepowściągliwe wymioty ciężarnych. Na takie ekstremalnie silne mdłości i wymioty podczas ciąży cierpi zaledwie 1-2 proc. ciężarnych, wśród nich jest Kate. Choroba jest groźna, bowiem może dojść do odwodnienia matki i dziecka.

Dlatego też, gdy mały książę George poszedł wczoraj po raz pierwszy do szkoły, odprowadził go tylko tata, książę William. Rodzice wybrali dla synka prywatną placówkę Thomas’s Battersea w południowym Londynie, gdzie czesne wynosi ponad 17 tys. funtów rocznie (ok. 78 tys. złotych).

Tymczasem choć to brytyjska rodzina królewska budzi największe emocje, okazuje się, że w ostatnich kilku latach najczęściej przychodzili na świat nowi członkowie innego królewskiego rodu. Mowa o dynastii Bernadotte panującej w Szwecji. W ciągu pięciu ostatnich lat przyszło bowiem na świat sześcioro wnucząt króla Szwecji Karola XVI Gustawa i królowej Sylwii.

Najmłodszy członek szwedzkiej rodziny królewskiej urodził się zaledwie kilka dni temu. 31 sierpnia przyszedł na świat książę Gabriel, syn księcia Carla Philipa (syna króla Karola XVI Gustawa i królowej Sylwii) i księżnej Sofii. Nowo narodzony książę Gabriel jest szósty w linii sukcesji do szwedzkiego tronu. Przed nim są: najstarsza córka króla Szwecji - księżniczka Victoria, następnie jej dzieci: księżniczka Estelle i książę Oscar, książę Carl Philip (brat Victorii) i książę Alexander (syn Carla Philipa, brat Gabriela).

Maria Olecha-Lisiecka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.