Będzie więcej pieniędzy na nagrody dla nauczycieli czy wynagrodzenie dodatkowych zajęć. Radni podjęli uchwałę, która to umożliwia

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Magdalena Kuźmiuk

Będzie więcej pieniędzy na nagrody dla nauczycieli czy wynagrodzenie dodatkowych zajęć. Radni podjęli uchwałę, która to umożliwia

Magdalena Kuźmiuk

Na wtorkowej sesji rady miasta radni podjęli uchwałę dotyczącą zmiany regulaminu wynagradzania nauczycieli. Wprowadzono elastyczny zapis umożliwiający podwyższenie wysokości funduszu nagród dla nauczycieli za ich osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.

- Zmiana jest drobna, ale niezwykle istotna z punktu widzenia środowiska nauczycieli w Białymstoku - stwierdził Rafał Rudnicki, wiceprezydent Białegostoku odpowiedzialny za oświatę.

Dotychczas obowiązująca uchwała mówiła o tym, że tworzy się fundusz nagród dla nauczycieli za ich osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze w wysokości 1 procenta planowanego rocznego osobowego funduszu wynagrodzeń. Po zmianie w 2019 roku fundusz stanowi co najmniej 1 procenta planowanego rocznego osobowego funduszu wynagrodzeń z przeznaczeniem na wypłatę nagród prezydenta i dyrektora. Fundusz ten dzielony jest w następujący sposób:

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Magdalena Kuźmiuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.