Będzin: Czy niższe czynsze zachęcą przedsiębiorców do biznesu w centrum miasta?

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugała-Azarko
Katarzyna Kapusta

Będzin: Czy niższe czynsze zachęcą przedsiębiorców do biznesu w centrum miasta?

Katarzyna Kapusta

Było już wiele prób i szumnych zapowiedzi ożywienia centrum Będzina, ale bywa z tym różnie. Tym razem zachętą dla przedsiębiorców zainteresowanych prowadzeniem własnego biznesu w Będzinie jest stawka wywoławcza czynszu, która została obniżona o połowę. Czy to pomoże? Przekonamy się o tym w najbliższych miesiącach.

Niższa stawka za wynajem lokali użytkowych w ścisłym centrum i śródmieściu ma zachęcić przedsiębiorców do prowadzenia swojej aktywności właśnie w tym miejscu. Miasto jest właścicielem kilkudziesięciu lokali w śródmieściu, przeznaczonych na wynajem. Siedem z nich zostało już wynajętych, a 12 października odbędą się przetargi na kolejnych kilkanaście. Do wynajęcia są lokale m.in. przy ulicach Małachowskiego, Piłsudskiego, Sączewskiego i 11 Listopada. Prywatni przedsiębiorcy czy organizacje społeczne będą mogły wynająć lokal na preferencyjnych warunkach. Stawki wywoławcze czynszów wahają się od 10 zł do nawet 1,50 zł za metr kw., zależnie od lokalizacji i rodzaju prowadzonej działalności.

- Staramy się zachęcać nowych przedsiębiorców do lokowania się w Będzinie. Stawki najmu lokali użytkowych, jakie zaproponowaliśmy, są bardzo konkurencyjne. Mam nadzieję, że staną się czynnikiem, który zapoczątkuje ożywienie społeczno-gospodarcze w centrum miasta - mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Obniżone czynsze to efekt zarządzenia prezydenta miasta. Lokale użytkowe są dostępne w ramach organizowanych przez miasto przetargów, w których mogą brać udział przedsiębiorcy prowadzący działalność handlową i usługową, a także różne organizacje na prowadzenie własnej działalności statutowej.

- Dodatkowe upusty zostały uwzględnione w stawkach czynszu lokali dla działalności rzemiosł zanikających, takich jak szewstwo, naprawa parasoli, kaletnictwo naprawkowe, tapicerstwo naprawkowe, maglowanie czy też zegarmistrzostwo - tłumaczy Kinga Wesołowska-Bodzek, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Będzinie.

Pozostało jeszcze 48% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Kapusta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.