Piotr Sobierajski

Będzin: nowe bulwary nad Przemszą i wieża w Grodźcu

Tak mają wyglądać po przebudowie wieża ciśnień w dzielnicy Grodziec i jej otoczenie Fot. Wizualizacja: Mat. UM Będzin Tak mają wyglądać po przebudowie wieża ciśnień w dzielnicy Grodziec i jej otoczenie
Piotr Sobierajski

W 2019 r. Będzin przeznaczy na inwestycje 12 mln zł. Co uda się w ramach tej kwoty zrealizować, by ułatwić życie mieszkańcom, a jednocześnie sprawić, by miasto prezentowało się lepiej? Plany są zaawansowane, wśród nich m.in. budowa hali sportowej i drugi etap przebudowy bulwarów nad Przemszą.

W 2019 r. Będzin przeznaczy na inwestycje 12 mln zł. Co uda się w ramach tej kwoty zrealizować, by ułatwić życie mieszkańcom, a jednocześnie sprawić, by miasto prezentowało się lepiej? Plany są zaawansowane, wśród nich m.in. budowa hali sportowej i drugi etap przebudowy bulwarów nad Przemszą. Część projektów wykonana zostanie z budżetu miejskiego, a część w ramach budżetu obywatelskiego.

Drogi i infrastruktura szkolna

Na inwestycje związane z drogami, infrastrukturą i parkingami w ramach budżetu obywatelskiego miasto przeznaczy łącznie 703 tysiące 777 zł.

W planach jest m.in. przebudowa ul. Miłosza, co będzie kosztowało 775 tys. zł oraz zakup i montaż wiat przystankowych. Tu koszty wyniosą 60 tys. zł.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.