Katarzyna Kapusta

Będzin: pojedziemy tramwajem po nowych torach. Od "Nerki" do Sosnowca

Tramwaje Śląskie SA wyremontują torowisko tramwajowe wzdłuż ulicy Małobądzkiej w Będzinie Fot. mat. prasowe Tramwaje Śląskie SA wyremontują torowisko tramwajowe wzdłuż ulicy Małobądzkiej w Będzinie
Katarzyna Kapusta

Rewolucja tramwajowa w końcu zawita do Będzina. Tramwaje Śląskie właśnie ogłosiły przetarg na modernizację torowiska od będzińskiej „Nerki” do granicy z Sosnowcem i dalej wzdłuż ul. Będzińskiej już w Sosnowcu.

Spółka Tramwaje Śląskie S.A. właśnie ogłosiła przetarg na realizację dwóch zadań na granicy Będzina i Sosnowca. Jedno zadanie obejmuje modernizację odcinka torowiska w Będzinie wzdłuż ulicy Małobądzkiej od ronda czeladzkiego (tzw. będzińskiej „Nerki”) do granicy z Sosnowcem. Drugie zaś, od tejże granicy po stronie Sosnowca wzdłuż ul. Będzińskiej (łącznie z pętlą) do skrzyżowania z ul. Nowopogońską.

- Choć zadania są dwa, co wynika z położenia na terenie dwóch miast, to przetarg jest jeden, gdyż chcemy wyłonić jednego wykonawcę, aby prace realizowane były z jednakowych materiałów, a prowadzone były płynnie i bez zakłóceń, które mogłyby się pojawić na styku dwóch zadań, gdyby realizowane były przez dwie różne firmy - wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Modernizacją objęty zostanie blisko czterokilometrowy odcinek dwutorowej linii tramwajowej, czyli blisko 8 tysięcy metrów toru pojedynczego.

Tramwajowa Spółka czeka na oferty w przetargu do 9 października.

W dalszej części:

 • Kiedy planowane jest podpisanie umowy
 • Ile czasu będzie miał wykonawca na prace
 • Co z centrami przesiadkowymi w Dąbrowie
Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Katarzyna Kapusta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.