Będzin: w czasie ferii nie ma czasu na nudę!

Czytaj dalej

Będzin: w czasie ferii nie ma czasu na nudę!

W Będzinie instytucje kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przygotowały ciekawą ofertę dla dzieci i młodzieży spędzającej ten czas w mieście.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna proponuje m.in. zajęcia kulturalno-edukacyjne, twórcze zajęcia dla dzieci z zakresu edukacji plastycznej, edukacji regionalnej, zajęcia literackie oraz zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

W Ośrodku Kultury (centrala i filia Grodziec) dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach plastycznych, malowania na wodzie, filcowania, mają również okazję obejrzeć bajki na dużym ekranie. W filii w Łagiszy zaplanowano zajęcia plastyczne.

Muzeum Zagłębia tradycyjnie organizuje Dni Rodzinne, podczas których uczestnicy wezmą udział w warsztatach muzealnych inspirowanych wystawami "Miedź piękna i użyteczna" oraz "Zagadki kosmosu".

W okresie ferii możliwe będzie również zwiedzanie obiektów muzealnych.

Oferta Ośrodka Sportu i Rekreacji obejmuje szkółkę pływania, warsztaty taneczne dla dzieci i dorosłych (popping, balet dance, hip-hop, dancehall, breakdance, jazz and modern, taneczne szkraby), różnego rodzaju zajęcia fitness dla dzieci i dorosłych, wyjazd do Żarek.

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy proponuje ferie na sportowo, w ramach których zostaną zorganizowane turnieje piłki siatkowej i piłki nożnej oraz zajęcia otwarte z judo i szermierki.

Oferta miejskich jednostek kultury i sportu w większości jest bezpłatna. Odpłatne są: spektakle w TDZ, wycieczka do Żarek organizowana przez OSiR – 24 zł. Wstęp na basen, lodowisko i do bawialni – to symboliczna złotówka dla dzieci mieszkających w Będzinie.

Informacje na temat atrakcji można znaleźć na stronie www.bedzin.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.