Tomasz Kapica

Benzenu w Kędzierzynie-Koźlu i Zdzieszowicach już mniej. Ale zagadka „pików” wciąż nierozwiązana

O zanieczyszczenia beznenem mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla oskarżają zakłady przemysłowe. Fot. Archiwum/Daniel Polak O zanieczyszczenia beznenem mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla oskarżają zakłady przemysłowe.
Tomasz Kapica

2017 rok był kolejnym, w którym średnioroczne poziomy stężenia benzenu zmniejszyły się. W tym roku ma być podobnie, bo firmy chemiczne zgodziły się na kolejne działania zmierzające do ograniczenia emisji trujących substancji.

Problem zanieczyszczeń powietrza benzenem dotyczy Kędzierzyna-Koźla i Zdzieszowic, przy czym w tym pierwszym mieście od wielu lat wywołuje wielkie emocje, był nawet powodem oficjalnych protestów społecznych. Urzędnicy odpowiedzialni za ochronę środowiska starają się emocje tonować i przywołują statystyki. A te mówią jednoznacznie: problem wciąż jest, ale konsekwentnie się zmniejsza.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Kapica

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmują się sprawami, które są istotne dla mieszkańców, a także regionalną i ogólnopolską polityką. Patrzę władzy na ręce. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.