Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Jacek Drost, Andrzej Drobik, Łukasz Klimaniec

Beskidy: pieniądze na odśnieżanie się kończą. Śnieg zasypał Szczyrk, Ujsoły, Istebną

Beskidy: pieniądze na odśnieżanie się kończą. Śnieg zasypał Szczyrk, Ujsoły, Istebną Fot. FOT. Łukasz Klimaniec
Jacek Drost, Andrzej Drobik, Łukasz Klimaniec

Beskidzkie gminy mają problem – z powodu śnieżnej zimy i prowadzonej od kilkunastu dni na najwyższych obrotach akcji odśnieżania szybko kurczą się im pieniądze przeznaczone na tegoroczną akcję „Zima”. W Beskidach w styczniu 2019 jest naprawdę mnóstwo śniegu

Pieniędzy już brakuje – informuje Jerzy Motyka, zastępca wójta gminy Rajcza na Żywiec-czyźnie. Dodaje, że na zimowe utrzymanie dróg gminnych mieli około 69 tys. zł, a powiatowych (w ramach podpisanego ze starostwem porozumienia) 430 tys. zł, ale pieniądze już zostały przeznaczone na odśnieżanie.

Tadeusz Piętka, wójt górskiej gminy Ujsoły, gdzie od paru dni kilkanaście przysiółków odciętych jest od świata podkreśla, że na razie o pieniądzach nie myślą, bo najważniejsze jest dobro ludzi i udrożnienie dróg położonych w górach, ale ma świadomość, że pieniędzy nie wystarczy.

ZOBACZCIE KONIECZNIE
KLĘSKA ŻYWIOŁOWA W RAJCZY I UJSOŁACH

– Akcja odśnieżania, którą prowadzimy praktycznie od Wigilii, jest strasznie kosztowna, środków szybko ubywa – podkreśla wójt Piętka.

Samorządowcy wiedzą, że konieczne będą przesunięcia w budżetach, szukanie pieniędzy na zewnątrz.
Popularny wśród turystów Szczyrk na zimowe utrzymanie dróg przeznaczył niespełna 500 tysięcy zł.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Jacek Drost, Andrzej Drobik, Łukasz Klimaniec

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.