Andrzej Drobik

Beskidy: Podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej mają zniknąć problemy z dojazdem do Wisły

Remont powoduje spore korki. Starają się je zminimalizować osoby kierujące ruchem Fot. FOT. Andrzej Drobik Remont powoduje spore korki. Starają się je zminimalizować osoby kierujące ruchem
Andrzej Drobik

Od piątku, na czas trwania Tygodnia Kultury Beskidzkiej, remont drogi do Wisły zostanie wstrzymany, a ruch na całym odcinku będzie obustronny. Od 5 sierpnia drogowcy wracają do pracy, choć będzie ona wyglądała nieco inaczej niż dotychczas.

Jak poinformował Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, w piątek 27 lipca 2019 od godz. 10.00 do poniedziałku 5 sierpnia 2019 na DW 941 w Wiśle obowiązywać będzie ruch w obie strony. Od wiosny obowiązywał tutaj ruch wahadłowy na trzech odcinkach w związku z trwającą przebudową drogi. Oznacza to, że na czas trwania najpopularniejszej imprezy w Beskidach ruch będzie obustronny.

– Zmiana organizacji ruchu na czas trwania Tygodnia Kultury Beskidzkiej i ważniejszych świąt przewidziana została na etapie tworzenia dokumentacji przetargowej i zawarta w umowie z wykonawcą – informuje w komunikacie ZDW.

Jak wiadomo, przebudowa drogi z Ustronia do Wisły wiąże się ze sporymi utrudnieniami. Szczególnie w weekendy pojawiają się spore korki, które utrudniają dojazd do Wisły.

– Dodatkowym kłopotem jest niezdyscyplinowanie kierowców, którzy często wjeżdżają na zwężony odcinek jezdni, mimo czerwonego światła. Częste są przypadki, gdy kilka aut stojących na czerwonym świetle mijanych jest przez kierowcę jadącego z tyłu i z impetem wjeżdżającego mimo czerwonego światła. W weekendy, kiedy ruch jest wzmożony, uprawnieni pracownicy firmy wykonawczej kierują ruchem ręcznie, co pozwala upłynnić ruch – tłumaczą przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Faktycznie, w ostatnich dniach, niemal codziennie na miejsce wzywane były patrole policji, żeby rozładować korki powstające z powodu nie przestrzegania przepisów przez kierowców.

Od samego początku remontu pojawiały się spore kontrowersje, szczególnie jeśli chodzi o tempo prac. W kwietniu, mimo wprowadzenia ruchu wahadłowego, prace na zamkniętych odcinkach szły bardzo wolno, a po interwencji samorządu, wykonawca musiał porzucić plany utworzenia kolejnego wahadła.

– Po analizie ruchu przez ostatnie miesiące, inspektor nadzorujący budowę, w porozumieniu z wykonawcą, podjął decyzję o zmianie organizacji prac. Dotychczas prowadzono roboty na trzech odcinkach jednocześnie, gdzie obowiązywał ruch wahadłowy. Po 5 sierpnia prace będą wznowione na dwóch odcinkach. Z czego jeden będzie długi, a drugi znacznie krótszy – informuje katowicki ZDW.

Andrzej Drobik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.