Beskidy śląskie ferie zimowe 2018 żegnają z przytupem. Bajecznie śnieżna sceneria w Wiśle i Szczyrku

Czytaj dalej
Łukasz Klimaniec

Beskidy śląskie ferie zimowe 2018 żegnają z przytupem. Bajecznie śnieżna sceneria w Wiśle i Szczyrku

Łukasz Klimaniec

Atrakcyjnie zapowiada się w Beskidach ostatni weekend ferii województwa śląskiego. Bajecznie śnieżna sceneria i organizowane m.in. w Wiśle i Szczyrku wydarzenia zapowiadają znakomitą zabawę.

Już dziś w Wiśle ferie śląskie zakończą się widowiskowym akcentem – w centrum miejscowości zostanie rozegrany Narciarski Bieg Retro. Uczestnicy tego biegu w dawnych strojach narciarskich i starych nartach pobiegną w sztafecie oraz biegach indywidualnych, przypominając młodszej publiczności, w jakim sprzęcie niegdyś zaliczało się kolejne beskidzkie stoki. Zawody zapowiadają się widowiskowo ze względu na przewidywaną frekwencję przebranych w stroje retro uczestników. Od godziny 13 są przyjmowane zapisy, a zawody wystartują o 16.

Propozycje atrakcji na ostatnie dni ferii zimowych 2018:
Serwis specjalny Ferie 2018: Sprawdź, co się dzieje w Twojej okolicy

Koniec ferii śląskich zbiega się w tym roku z rozpoczęciem igrzysk w Pjongczangu. Z tej okazji już wczoraj w centrum Wisły została uruchomiona Strefa Kibica Eurosportu Zimowych Igrzysk Olimpijskich, w której przez cały okres olimpiady codziennie od godziny 11 do 21 będzie można śledzić zmagania sportowców na wielkim ekranie, a przy okazji skorzystać z takich atrakcji jak lodowisko, laserowa strzelnica biathlonowa czy udział w konkursach z nagrodami.

Kończące się ferie dla Wisły były niezłe, choć – co podkreślają miejscowi górale – zima mogłaby przyjść wcześniej.
– Najważniejsze, że przez cały okres ferii wszystkie ośrodki narciarskie były czynne, a stoki dobrze przygotowane. Turyści mieli gdzie spędzić czas – przyznaje Łukasz Bielski z wiślańskiego urzędu.

Mocnym akcentem śląskie ferie zakończą się w Szczyrku, gdzie już dziś o 19 rozpoczyna się SnowFestFestival, jedna z największych imprez sportowo-muzycznych. Na terenie skoczni „Skalite” odbędą się ewolucje narciarsko-snowboar-dowe, a w amfiteatrze cykl koncertów wieczorno-nocnych. Jednocześnie centrum Szczyr-ku stanie się areną zlotu foodtrucków, które od piątku do niedzieli będą towarzyszyły festiwalowi.

Miłośników jazdy na nartach w ostatni weekend ferii Beskid Sport Arena w Szczyrku kusi Zimowym Miasteczkiem Milki, w którym znajdą się m.in. okulary wirtualnej rzeczywistości i kamery GoPro.

Rynek w Bielsku-Białej tuż przed ostatnim weekendem ferii
fot. jakub marcjasz
Łukasz Klimaniec

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.