Łukasz Klimaniec

Beskidy: Słynny klub sportowy popadł w tarapaty. I musiał wycofać drużynę

Piłkarze BKS Stal w zakończonym niedawno sezonie III ligi radzili sobie nieźle - zajęli 10 miejsce Fot. Fot. bartłomiej budny/bartfoto sport Piłkarze BKS Stal w zakończonym niedawno sezonie III ligi radzili sobie nieźle - zajęli 10 miejsce
Łukasz Klimaniec

Trzeba było wybrać między bankructwem i likwidacją klubu, a obniżeniem ambicji sportowych - skwitował Piotr Filek, prezes BKS Stal. Zasłużony klub wycofał w środę piłkarski zespół z rozgrywek III ligi.

Piłkarski zespół BKS Stal to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów nie tylko w Beskidach, ale całym kraju. Zasłużony dla beskidzkiego sportu klub, w którym grali m.in. Józef Młynarczyk, Józef Gomoluch i Grzegorz Więzik, z którym trener Antoni Piechniczek otarł się o awans do I ligi (sezon 1981/82 ), nie zagra w najbliższym sezonie w III lidze. Wczoraj klub potwierdził, że nie zgłosił piłkarskiej drużyny do tych rozgrywek.

- Nie ma podstaw finansowych, by zespół występował w trzeciej lidze. Decyzja ma podłoże wyłącznie finansowe - przyznał Piotr Filek, prezes BKS Stal.

Decyzja została podjęta wczoraj.Dwóch członków prezydium zarządu głosowało za wycofaniem się z rozgrywek, jeden optował za dalszą grą w III lidze.

W dalszej części:

 • Czy trudna sytuacja klubu to kwestia ostatnich dni
 • Czego chce szef BKS
 • Co się stało 30 czerwca
Pozostało jeszcze 45% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.