Beskidy witają gości i ich portfele. Zapomnij o oszczędzaniu

Czytaj dalej
Fot. J. Krawczyk/ slaskie.travel
Andrzej Drobik, Łukasz Kliamniec

Beskidy witają gości i ich portfele. Zapomnij o oszczędzaniu

Andrzej Drobik, Łukasz Kliamniec

Ach, nasze drogie Beskidy! Ile trzeba wydać w Szczyrku, Ustroniu czy Wiśle? Czy deszcz, czy pogoda na jeden dzień dla rodziny 250-400 złotych.

Kwaśnica za 12,90 zł. Golonka zapiekana w piecu opalanym drewnem 38 zł. Do tego piwko za 7 zł, pizza dla dzieciaków za 26, a przecież one po obiedzie koniecznie chcą iść na gofry z dżemem (dwa razy po 6 zł). Pojedzeni? To czas na atrakcję popołudnia: wjazd kolejką na Skrzyczne. Tam i z powrotem - dla dwojga dorosłych i dwójki dzieci 150 zł. Proszę Państwa, Beskidy z radością witają Wasze portfele. Niezależnie, w Szczy-rku, Ustroniu czy w Wiśle, na jeden dzień dla czteroosobowej rodziny trzeba przygotować 250-400 zł. Bez noclegu, proszę Państwa. Chyba że wejdziecie na Czantorię lub Skrzyczne pieszo i zabierzecie swoje weki.

Weekend w hotelu: 1200-2000
Znalezienie dobrego miejsca noclegowego w Beskidach nie jest trudne. Oferta pokojów do wynajęcia, pensjonatów, domów wczasowych czy hoteli jest dziś duża i zróżnicowana. A ceny? Za dwuosobowy pokój z łazienką w pensjonacie w Ustroniu zapłacimy od 60 do 90 zł za osobę, podobna cena czeka nas w domach wczasowych. W Ustroniu są także domki wakacyjne, pobyt na dwie noce dla czterech osób kosztuje 360 zł, a więc doba dla jednej osoby wychodzi poniżej 50 zł. Hotel to oczywiście większy wydatek. Za weekend dla czteroosobowej rodziny w szczycie sezonu zapłacić trzeba od 1200 zł ze śniadaniami. W Szczyrku takie oferty potrafią sięgnąć nawet 2000 zł. Co ciekawe, znacznie taniej można znaleźć noclegi w leżącym niedaleko Bielsku-Białej. Tu czterogwiazdkowy hotel na weekend kosztuje poniżej tysiąca złotych. Niewielu turystów decyduje się jednak na takie rozwiązanie. Wolą Wisłę i Szczyrk.

Rodzinny obiad: 100-150 zł
Obiad dla czteroosobowej rodziny w miejscowościach turystycznych w Beskidach to niemały wydatek.

W dalszej części:

  • Ile zapłacimy za obiad i czy warto zjeść go w schronisku
  • Ile kosztuje słynne "ciacho Małysza"
  • Wjazd na którą górę będzie kosztowała Was najmniej
Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Andrzej Drobik, Łukasz Kliamniec

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.