Beskidy zapraszają na szusowanie. Kolejne ośrodki narciarskie rozpoczynają sezon [INTERAKTYWNA MAPA]

Czytaj dalej
Fot. FOT. JAK
JAK

Beskidy zapraszają na szusowanie. Kolejne ośrodki narciarskie rozpoczynają sezon [INTERAKTYWNA MAPA]

JAK

Zima w tym roku wystartowała szybko i od razu z wysokiego „C” - w Beskidach wcześnie spadł śnieg, utrzymują się minusowe temperatury, więc armatki do naśnieżania poszły w ruch, ruszyły też pierwsze ośrodki narciarskie, a kolejne otworzą swoje podwoje dla narciarzy lada moment. Gdzie się wybrać? Podpowiadamy!

- Na sobotę 10 grudnia planowana jest inauguracja sezonu na trasie FIS - poinformował Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku, gdzie już od czwartku można szusować na popularnej wśród narciarzy niebieskiej trasie Ondraszek, prowadzącej ze szczytu Skrzycznego na Jaworzynę.

Co ważne dla narciarzy - COS w Szczyrku również w tym sezonie kontynuuje współpracę ze słowacką spółką Tatry Mountain Resorts, więc na jeden karnet można jeździć na trasach COS i Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego. W szczyrkowskim SON fajne warunki panują na dwóch trasach - nr 6 (Hala Pośrednia - Wierch Pośredni) oraz nr 7 (Solisko - Hala Pośrednia (Golgota). Pozostałe czekają aż przybędzie śniegu. Czynny jest ośrodek Biały Krzyż na Przełęczy Salmopolskiej, gdzie panują bardzo dobre warunki. No i wszyscy zastanawiają się, kiedy zostanie otwarty nowy kompleks w Szczyrku Biłej o nazwie Beskid Sport Arena. Jak informują właściciele ma się to stać lada moment.

Sezon narciarski rozpoczęła również Wisła. Już w połowie tygodnia czynne były ośrodki Siglany, Soszów i Stożek, natomiast w czwartek ruszyła nowa stacja narciarska Stok w Jaworniku z czteroosobową kanapą oraz trzema trasami o różnym stopniu trudności.

- A już w najbliższy weekend ruszają Cieńków, Klepki i Nowa Osada - poinformował Łukasz Bielski z wiślańskiego Urzędu Miejskiego.

Na nartach można pojeździć także w innych częściach Beskidów - w Istebnej czynna jest stacja Zagroń, a dzisiaj (piątek) rusza Złoty Groń, pełną parą pracuje też kompleks Pilsko-Jontek w Korbielowie. A w kolejce na otwarcie czekają następne ośrodki!

JAK

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.