Katarzyna Kapusta

„Bezpieczny Będzin”: więcej patroli, samoobrona i portal

„Bezpieczny Będzin”: więcej patroli, samoobrona i portal
Katarzyna Kapusta

Będzin postanowił bardziej zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Uruchomiono portal „Bezpieczny Będzin”, gdzie mieszkańcy mogą zgłaszać niepokojące sytuacje.

W Będzinie rozpoczął się program „Bezpieczny Będzin”. Miasto uruchomiło specjalny portal, przy pomocy którego mieszkańcy mogą przekazywać niepokojące sytuacje lub miejsca, w których czują się zagrożeni. Działa już także specjalny numer alarmowy oraz adres e-mail, na który można wysyłać niepokojące zdarzenia. Będzie też więcej partoli straży miejskiej, cykliczne spotkania z dzielnicowymi, pojawią się nowe oznakowania tam, gdzie ich brakuje.

- Program Bezpieczny Będzin to kompleksowe rozwiązania na rzecz poprawy bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców - od najmłodszych po seniorów. Uwzględnia współpracę Urzędu Miejskiego z wieloma podmiotami, funkcjonującymi na terenie naszego miasta, tak aby działania poprawiające bezpieczeństwo były skoordynowane i skuteczne - mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Program ma usprawnić działanie służb, a także współpracę z miastem. Chodzi o poprawienie bezpieczeństwa w każdym rejonie miasta, na osiedlach, placach zabaw, drogach i w szkołach. Przygotowane rozwiązania obejmują także akcje edukacyjne i profilaktyczne.

Na początek pojawi się akademia samoobrony z Cezarym Podrazą, mistrzem świata w kick-boksingu. Zajęcia są bezpłatne i każdy może wziąć w nich udział. Są zajęcia dla rodziców z dziećmi, seniorów i open.

W dalszej części:

 • Kiedy zaczną się zajęcia z kick-boxingu
 • Co wynikło z prowadzonych przez miasto konsultacji
 • Jakie efekty daje podobny program w Dąbrowie Górniczej
Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Katarzyna Kapusta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.