Zbigniew Marecki

Bezpłatna pomoc prawna na nowych zasadach. Także w Słupsku

Od 2 stycznia z bezpłatnej pomocy prawnej w Słupsku można korzystać w budynku SCOPIES przy ul. Niedziałkowskiego Fot. Krzysztof Piotrkowski Od 2 stycznia z bezpłatnej pomocy prawnej w Słupsku można korzystać w budynku SCOPIES przy ul. Niedziałkowskiego
Zbigniew Marecki

Od nowego roku nieodpłatna pomoc prawna jest udzielana obywatelom według nowych przepisów, które radykalnie poszerzyły krąg osób do niej uprawnionych. Organizują ją władze powiatowe.

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą, nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie przysługują osobie, która przed ich uzyskaniem oświadczą, że nie są w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Ponadto prawnicy mogą doradzać w szerszym zakresie spraw.

W ramach bezpłatnej pomocy prawnika można liczyć na to, że poinformuje nas o obowiązującym stanie prawnym oraz przysługujących uprawnieniach lub spoczywających na nas obowiązkach, a także w związku z toczącym się już postępowaniem przygotowawczym, administracyjnym, sądowym lub sądowo-administracyjnym.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Zbigniew Marecki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.