Agata Sawczenko

Białowieska przyroda na wyciągnięcie ręki. W internecie. Rusza projekt e-Puszcza

Portal e-Puszcza będzie dostępny w kilku wersjach językowych. Obok języków podstawowych: polskiej i angielskiej, dane będą tłumaczone na język rosyjski Fot. Politechnika Białostocka Portal e-Puszcza będzie dostępny w kilku wersjach językowych. Obok języków podstawowych: polskiej i angielskiej, dane będą tłumaczone na język rosyjski i białoruski, co pozwoli w przyszłości na dołączenie zasobów dotyczących białoruskiej części Puszczy Białowieskiej.
Agata Sawczenko

Zeskanowane rośliny, zwierzęta, owady, grzyby. W sumie 9 tys. obiektów. Wszystkie z Puszczy Białowieskiej. A co najważniejsze – to jeszcze nie koniec. Bo do tego zbioru każdy pasjonat białowieskiej przyrody będzie mógł dodać coś od siebie. Na Politechnice Białostockiej rusza projekt „e-Puszcza”.

Projekt „e-Puszcza. Podlaskie cyfrowe repozytorium przyrodniczych danych naukowych” będzie to najnowocześniejsze repozytorium naukowe w Polsce, z którego skorzystają użytkownicy na całym świecie. Na specjalnej platformie internetowej gromadzone będą dane i informacje dotyczące przyrody Puszczy Białowieskiej, np.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agata Sawczenko

W "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej" zajmuję się przede wszystkim szeroko pojętą ochroną zdrowia. Chętnie podejmuję też tematy społeczne i piszę o ciekawych ludziach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.