Biały personel idzie na całość [komentarz]

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banas
Hanka Sowińska

Biały personel idzie na całość [komentarz]

Hanka Sowińska

Ma stolica za swoje, ale to w końcu nie tylko problem Warszawy. To tam są ci, którzy decydują, ile zarobi pielęgniarka na etacie czy rezydent lub ratownik medyczny.

A pensyjki mają „gołe”. Nie takie, jak ich koledzy i koleżanki, którzy pojechali leczyć Niemców, Anglików czy Duńczyków. Dlatego są zdeterminowani, by walczyć nie tylko o siebie. Także o nas, zwykłych szaraczków, z których ogromna większość musi się leczyć w placówkach publicznej służby zdrowia.

Ponieważ mam w tym swój interes (lata lecą, chorób tylko patrzeć!), więc popieram tych, którzy dzisiejszy dzień spędzą na ulicach stolicy.

W 2007 r. też całym sercem byłam za „siostrami” z białego miasteczka w Alejach Ujazdowskich (wtedy nawet strajk głodowy nie pomógł). Ci, którzy będą manifestować, już zapowiedzieli, że jeśli nic nie wskórają, protest zaostrzą!

Tak jak chcę wierzyć w powodzenie dzisiejszego protestu, tak nie mam złudzeń, że zjednoczone w walce o lepszy byt (swój i pacjentów) środowisko jest monolitem. To pozór! Utwierdzają mnie w tym rozmowy z lekarzami związkowcami i tymi, którzy reprezentują samorząd lekarski. Także z pielęgniarkami. Te z OZZPiP nie zostawiają suchej nitki na działaczach prorządowego NSZZ „S” Ochrony Zdrowia.B. Arłukowicz: To początek końca rządów ministra Radziwiłła (źródło: TVN24/x-news)
Hanka Sowińska

Zawodowe zainteresowania: zdrowie, medycyna, organizacja ochrony zdrowia, historia medycyny; historia ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych dziejów Bydgoszczy; udział w pracach różnych gremiów, których zadaniem jest ocalenie tego, co prof. Gerard Labuda nazywał "strumieniem wieków".

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.