Biały personel idzie na całość [komentarz]

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banas
Hanka Sowińska

Biały personel idzie na całość [komentarz]

Hanka Sowińska

Ma stolica za swoje, ale to w końcu nie tylko problem Warszawy. To tam są ci, którzy decydują, ile zarobi pielęgniarka na etacie czy rezydent lub ratownik medyczny.

A pensyjki mają „gołe”. Nie takie, jak ich koledzy i koleżanki, którzy pojechali leczyć Niemców, Anglików czy Duńczyków. Dlatego są zdeterminowani, by walczyć nie tylko o siebie. Także o nas, zwykłych szaraczków, z których ogromna większość musi się leczyć w placówkach publicznej służby zdrowia.

Ponieważ mam w tym swój interes (lata lecą, chorób tylko patrzeć!), więc popieram tych, którzy dzisiejszy dzień spędzą na ulicach stolicy.

W 2007 r. też całym sercem byłam za „siostrami” z białego miasteczka w Alejach Ujazdowskich (wtedy nawet strajk głodowy nie pomógł). Ci, którzy będą manifestować, już zapowiedzieli, że jeśli nic nie wskórają, protest zaostrzą!

Tak jak chcę wierzyć w powodzenie dzisiejszego protestu, tak nie mam złudzeń, że zjednoczone w walce o lepszy byt (swój i pacjentów) środowisko jest monolitem. To pozór! Utwierdzają mnie w tym rozmowy z lekarzami związkowcami i tymi, którzy reprezentują samorząd lekarski. Także z pielęgniarkami. Te z OZZPiP nie zostawiają suchej nitki na działaczach prorządowego NSZZ „S” Ochrony Zdrowia.B. Arłukowicz: To początek końca rządów ministra Radziwiłła (źródło: TVN24/x-news)
Hanka Sowińska

Zawodowe zainteresowania: zdrowie, medycyna, organizacja ochrony zdrowia, historia medycyny; historia ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych dziejów Bydgoszczy; udział w pracach różnych gremiów, których zadaniem jest ocalenie tego, co prof. Gerard Labuda nazywał \"strumieniem wieków\".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.