Białystok, jakiego nie pamiętamy. 100 zdjęć w niezwykłym albumie

Czytaj dalej
Fot. Muzeum Wojska w Białymstoku
Julita Januszkiewicz

Białystok, jakiego nie pamiętamy. 100 zdjęć w niezwykłym albumie

Julita Januszkiewicz

To będzie nie lada gratka dla miłośników dziejów miasta. Muzeum Wojska w Białymstoku właśnie przygotowuje niezwykły zbiór stu dotąd niepublikowanych zdjęć. To wydawnictw na jubileusz 50-lecia istnienia tej placówki.

We wrześniu 1968 roku ówczesna Rada Narodowa powołała do życia Muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku, jako oddział Muzeum Okręgowego, czyli obecnego Muzeum Podlaskiego - opowiada Robert Sadowski, dyrektor Muzeum Wojska.

W tym roku ta placówka obchodzi 50. urodziny. Oficjalna impreza odbędzie się 26 września 2018 roku w Białostockim Ośrodku Kultury. Bo właśnie w takim dniu powołano muzeum.

- Doszliśmy do wniosku, że oprócz imprez rocznicowych, warto przygotować niewielką publikację o dziejach naszego muzeum - mówi dyrektor Sadowski.

W albumie znajdą się unikalne zdjęcia, które dotąd nie były nigdzie publikowane. Muzealnicy na potrzeby albumy wybrali sto fotografii z liczącego kilka tysięcy zbioru.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Julita Januszkiewicz

Publikuję głównie w "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej". Dziennikarką jestem od kilkunastu lat. Śledzę to co się dzieje w gminach powiatu białostockiego. Ale interesują mnie też ciekawostki historyczne, wykopaliska archeologiczne. Lubię tematy społeczne, a od niedawna zajmuję się również edukacją. Nie boję się pisać o sprawach trudnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.