Biblioteka w Afryce, patrol zwierzęcy, terapeutyczny ogródek. To akcje podlaskich działaczy w ramach programu Civic Europe

Czytaj dalej
Fot. Materiały prasowe
Alicja Olchanowska

Biblioteka w Afryce, patrol zwierzęcy, terapeutyczny ogródek. To akcje podlaskich działaczy w ramach programu Civic Europe

Alicja Olchanowska

Biblioteka w Afryce, patrol zwierzęcy, terapeutyczny ogródek. To akcje podlaskich działaczy w ramach programu Civic Europe. Wzięło w nim udział 6 organizacji. Na realizację wszystkich inicjatyw otrzymali 4,5 tys. euro.

Partnerem przedsięwzięcia " „Civic Europe Capacity Building Program in Poland" jest Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych z Białegostoku. Na Podlasiu udział w projekcie biorą: Towarzystwo Biebrzańskie, Międzynarodowy Instytut Rozwoju Dzieci (MIRD), fundacja POLZA, Stowarzyszenie 9dwunastych i Puszczański Patrol Interwencyjny. Te organizacje zgłosiły inicjatywy, których celem jest edukacja obywatelska i zaangażowanie społeczności w lokalne inicjatywy dotyczące różnych problemów, m.in: praw zwierząt, kultury niezależnej, ochrony wolności obywatelskich. Na realizację swoich działań otrzymały blisko 4,5 tys. euro.

Towarzystwo Biebrzańskie realizuje projekt “Blisko nas też jest ciekawie”. Organizuje warsztaty, wycieczki przyrodnicze, wyprawy historyczne do Wizny i Osowca i wystawę fotograficzną. Towarzystwo Biebrzańskie przygotowało także wiele atrakcji dla najmłodszych m.in. ptasie spacery, podczas których uczestnicy rozpoznają różne gatunki ptaków.

- W projekcie chodziło o to, byśmy my wszyscy - mieszkańcy Goniądza, Trzciannego, Laskowca, Grajewa i okolicznych wsi, docenili to w jak niezwykłym miejscu żyjemy, zwrócili uwagę na Biebrzę, ale i na siebie nawzajem, poczuli dumę ze swojego dziedzictwa - dodaje Igor Iwaszko z Towarzystwa Biebrzańskiego.

Międzynarodowy Instytut Rozwoju Dzieci (MIRD) do Civic Europe zgłosił projekt “LibrAfrica w Łomży”. Pierwsza biblioteka w ramach "LibrAfrica" powstała w 2018 roku w Ugandzie z inicjatywy Justyna Jarząbskiej. Później organizacja podjęła szereg innych działań. W tym roku prowadziła m.in. zbiórkę na lampki solarne. Dzięki temu w kwietniu 60 dzieci z Maganzo w Tanzanii mogło czytać przy świetle.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Olchanowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.