Biegasz? Przed Tobą czas najlepszych imprez

Czytaj dalej
Fot. UM Strzelce Kraj.
Agnieszka Drzewiecka

Biegasz? Przed Tobą czas najlepszych imprez

Agnieszka Drzewiecka

Już niebawem odbędą się dwie najważniejsze w powiecie drezdenecko-strzeleckim imprezy biegowe: Drezdenecka Dycha i Piątka na Rynku w Strzelcach Krajeńskich.

Wszystko jest już gotowe: Drezdenecka Dycha odbędzie się już w najbliższą niedzielę 10 kwietnia. To druga edycja tej imprezy. Organizatorem jest biegacz Karol Kazikowski i społeczniczka Katarzyna Jenek. Zainteresowanie imprezą jest ogromne. Podczas pierwszej edycji pobiegło ponad 400 osób, w tym roku miejsc przygotowano 600. Będzie też trochę inaczej, niż w ubiegłym roku. Jak?

Zmieniono trasę biegu. Rok temu większa część trasy była poprowadzona poza miastem. W tym roku uczestnicy dychy, biegnąc będą mogli poznawać miasto - a trzeba pamiętać, że wielu z nich odwiedzi Drezdenko po raz pierwszy. Na bieg zapisały się osoby z całej Polski. Trasa rozpocznie się przy hali sportowo - rehabilitacyjnej, będzie ciągnąć się m.in. ul. Okrężną, Konopnickiej, Słowackiego, przez plac Wolności, obok muzeum czy przez ul. Łąkową i z powrotem do hali. - Będą dwie pętle. Trasa jest poprowadzona tak, by uczestnicy mogli pobiec obok najciekawszych miejsc w naszym mieście - mówi Katarzyna Jenek.

598 osób zapisało się do wtorkowego popołudnia na Drezdenecką Dychę. Miejsc jest 600

Nowością będzie też miasteczko zawodów utworzone przy hali. Będzie tam można skorzystać z porad specjalistów, m.in. rehabilitantów czy ortopedów, z masażu po biegu czy poradzić się trenera personalnego. W planie jest też loteria z nagrodami takimi jak karnety na zajęcia fitness czy wizyty u dietetyka lub gadżety dla biegaczy. Kolejną nowością są biegi dla dzieci. Dla nich wyznaczone będą krótkie trasy.Na wszystkich uczestników na mecie czekać będą medale odlane w drezdeneckiej odlewni.
Strzelecki bieg uliczny Piątka na Rynku także po raz pierwszy odbył się w 2015 r. Wtedy pobiegło w nim około 300 osób.

Organizują go: UKS Gimnazjum, UKS LO oraz Klub Biegacza Pento. Jednym z inicjatorów jest Leszek Małecki, trener lekkiej atletyki z UKS Gimnazjum w Strzelcach. Jak podkreśla, strzeleckie środowisko sportowe od zawsze słynęło z biegów wyczynowych młodzieży. Strzeleckie grupy biegowe były jednymi z najlepszych w Polsce. - A że amatorów biegania jest coraz więcej, postanowiliśmy wyjść temu naprzeciw, by Strzelce nie były białą plamą na mapie podobnych imprez w regionie - mówi Leszek Małecki.

Piątka na Rynku odbędzie się w sobotę 30 kwietnia (link do strony, na której prowadzone są zapisy, jest na stronie urzędu miejskiego). Bieg wystartuje z rynku przy ul. Ludowej o 15.00. - Trasa będzie taka sama, jak rok temu, bardzo malownicza. Uczestnicy ruszą z rynku, przebiegną między innymi przez bramę wschodnią czy ulicę Forteczną wzdłuż murów obronnych. W tym roku zapraszamy też sympatyków nordic walking - mówi nam Leszek Małecki.

A o 14.00 z rynku ruszy bieg w ramach akcji Polska Biega pod hasłem „Biegnij z biało - czerwoną”. Udział w nim mogą wziąć całe rodziny.

Agnieszka Drzewiecka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.