Jadwiga Aleksandrowicz

Biegło i maszerowało 145 osób. Od 3 do 68 lat

Pogoda i humory dopisywały. Skrzydeł pokonującym trasę dodawał też charytatywny cel: zbórka na rehabilitację dzieci. Fot. UG Pogoda i humory dopisywały. Skrzydeł pokonującym trasę dodawał też charytatywny cel: zbórka na rehabilitację dzieci.
Jadwiga Aleksandrowicz

Zorganizowany po raz pierwszy Nadwiślański Bieg Charytatywny zaskoczył organizatorów. Nie spodziewali się takiego zainteresowania.

Bieg miał nie tylko cel charytatywny (dorośli uczestnicy kupowali cegiełki, dzieci i młodzież z tego zwolniono). Miał też pobudzić do aktywności ruchowej i zintegrować mieszkańców gminy. Od początku zakładano, że do imprezy organizowanej wspólnie z powiatem aleksandrowskim, włącza się także mieszkańcy spoza gminy Waganiec i tak też się stało.

- Zaskoczyło nas zainteresowanie tym biegiem. Udział wzięło 145 osób, w tym całe rodziny - mówi Maciej Włoch, jeden z organizatorów imprezy.

Około 3,5 km trasa pokonywana była w dowolny sposób (bieg, marsz, nordic walking, dog-trekking). Dla osób, którym nie starczyło sił na dotarcie do mety udostępniono miejsca w konnym tramwaju jadącym za ostatnimi uczestnikami.

Trasa wiodła wzdłuż Wisły. Start był w Przypuście, gdzie bieg poprzedziła msza w zabytkowym drewnianym kościółku, meta w szkole w malowniczym Wólnem. Tam wręczano pamiątkowe medale i dyplomy, a szkołę która wystawiła największą liczbę uczestników uhonorowano nagrodą w postaci sprzętu sportowego. Trafił do Zespołu szkól w Zbrachlinie. Po biegu na uczestników czekały: grochówka, żurek, kiełbasa, kaszanka, hamburgery, lody, nie zabrakło słodkości.

Ze sprzedaży cegiełek zebrano 650 złotych. Zostaną przeznaczone rehabilitację dziecięcą.

Pomysłodawcami imprezy byli: Marta Hołtyn, Patrycja But-lewska, ks. Grzegorz Molewski, Piotr Kosik, Jarosław Budny, Iwona Góralska, Krystyna Kruszyńska, Jan Jaskrowski, Grzegorz Szopa i Maciej Włoch, którym pomogło wiele osób i sponsorów.

Jadwiga Aleksandrowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.