Alicja Kalinowska

Biegnąc ulicami zarażali wszystkich pozytywną energią [zdjęcia]

Bieg „Wąbrzeska Dziesiątka” był pierwszą tak dużą imprezą zorganizowaną przez stowarzyszenie miastoaktywni.pl. Fot. Alicja Kalinowska Bieg „Wąbrzeska Dziesiątka” był pierwszą tak dużą imprezą zorganizowaną przez stowarzyszenie miastoaktywni.pl.
Alicja Kalinowska

Uczestnicy „Wąbrzeskiej Dziesiątki” udowodnili, że celem biegu nie musi być wynik. Ważne jest także samo uczestnictwo w imprezie i wytrwałość.

Przykłady wspaniałej postawy dało wielu uczestników „Wąbrzeskiej Dziesiątki”.

To, że sport można uprawiać w każdym wieku udowodnił Brunon Jankowski. Był najstarszym uczestnikiem biegu - następnego dnia obchodził swoje 76 urodziny!

- Uprawianie sportu sprawia mi ogromną przyjemność. A swojemu wnukowi często powtarzam słowa Tomasza Zimocha, że sport uczy dyscypliny, wytrwałości i pokory - mówił senior tuż po przebiegnięciu trasy.

To, że przy okazji biegu można zrobić coś wspaniałego pokazali Sebastian Biestek i Michał Ślot. Biegli na zmianę pchając wózek inwalidzki Łukasza Wróblewskiego. Dostarczyli tym schorowanemu chłopcu wiele radości.

- Łukasza wspieram uczestnicząc w piłkarskich turniejach charytatywnych organizowanych na jego rzecz. Obwiałem się trochę, że nie dam rady pokonać całej trasy z wózkiem, dlatego poprosiłem Michała o pomoc - mówił po zakończonym biegu Sebastian Biestek.

Pozytywną energią wszystkich wokół „zarażała” również Ilona Kowalska, która chociaż linię mety przekroczyła jako ostatnia, to cieszyła się tak, jakby zdobyła medal. W nagrodę otrzymała puchar „za wytrwałość”.

Bieg „Wąbrzeska Dziesiątka” był pierwszą tak dużą imprezą zorganizowaną przez stowarzyszenie miastoaktywni.pl. Został bardzo pozytywnie oceniony nie tylko przez zawodników, ale także samych mieszkańców.

Alicja Kalinowska

Z "Gazetą Pomorską" jestem związana od 2004 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.